مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش نحوه ساخت لینک کوتاه مطالب در وردپرس

0

امکان ساخت لینک کوتاه برای مطالب در وردپرس باعث می شود بتوانید به صورت غیرمستقیم و با تعریف لینک‌های کوتاه که قابلیت نوفالو کردن لینک در وردپرس دارند اقدام به ساخت لینک‌های تبلیغاتی در وردپرس کنید تا با استفاده از این کار برروی لینک بیلدینگی که در سایت دارید متضرر نشیوید و دیگر اینکه امکان شمارش لینک‌ها در آن برای شما فراهم باشد. حتما شما در سایت‌های تبلیغاتی که کارشان تولید محتواست و بخش عظیمی از درآمد خود را از طریق تبلیغات در سایت دریافت می‌کنند مواجه شدید. این سایت‌ها برای اینکه امکان شمارش تعداد کلیک‌های روی لینک فراهم باشد و هم برای اینکه لینکی که به صفحه‌ای از سایتی میدهند به صورت غیر مستقیم باشداز افزونه‌هایی برای کوتاه کردن لینک در وردپرس استفاده می‌کنند که این امکان برای آنها فراهم باشد و به جای لینک دادن مستقیم از طریق یک لینک داخلی غیرمستقیم کاربران را به صفحه‌ای هدایت کنند.

آکادمی اولین دیتا با معرفی افزونه ای برای ساخت لینک کوتاه در وردپرس می پردازد که با استفاده از این افزونه قادر هستید لینک کوتاه داخلی ایجاد کنید تا وقتی کاربری برروی لینکی کلیک کرده و به صفحه مقصد هدایت شد به صورت نوفالو و هدایت شدن به صفحه‌ای برای نمایش شمارش معکوس در صفحه ریدایرکت به مقصد هدایت شود.

آموزش نحوه ساخت لینک کوتاه در وردپرس و ریدایرکت کاربر

افزونه Clink – WordPress Link Manager  برای ساخت شمارنده برای لینک و ساخت لینک کوتاه در وردپرس می باشد .افزونه  Clink – WordPress Link Manager در مخزن وردپرس ثبت می باشد و تا به امروز موفق به نصب فعال بیش از ۱٫۰۰۰ و کسب امتیاز ۴ شده است . با استفاده از این افزونه قادر هستید امکان ریدایرکت کاربران در وردپرس به صفحه خاص را با استفاده از لینک غیرمستقیم و به صورت نوفالو انجام دهید که امکان شمارش برای هر لینک کوتاه و مشاهده آمار آن را هم به شما خواهد داد. برای استفاده از این افزونه ابتدا روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در سایت وردپرسی خود کنید.

دانلود افزونه Clink

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام کلینک در پیشخوان وردپرسی سایت شما اضافه می شود بنابراین برای شروع کار ابتدا به زیر منوی تنظیمات همگانی در همین بخش مراجعه کنید تا تنظیمات افزونه ریدایرکت کاربران در وردپرس را به دلخواه خود سفارشی سازی کنید.

آموزش نحوه ساخت لینک کوتاه مطالب در وردپرس

slug پایه: با استفاده از این قسمت ابتدا نام دلخواه خود برای لینک دهی که در واقع همان ساختار پیوند یکتا این افزونه خواهد بود را وارد کنید. هر عنوانی که در این فیلد وارد کنید بین آدرس سایت خود و آدرس URL مقصد قرار خواهد گرفت. به عنوان مثال من در اینجا از نامک Go استفاده کردم، بنابراین لینک‌هایی که با استفاده از این افزونه ساخته خواهند شد به صورت https://academy.firstdata.ir/go/URL در می‌آیند.

شمارش معکوس: با استفاده از این گزینه وقتی کاربران روی لینک کوتاه ساخته شده کلیک کنند ابتدا به صفحه‌ای که دارای شمارش معکوس می باشند هدایت خواهند شد. بنابراین با استفاده از این گزینه میتوانید مدت زمان دلخواه برای ماندن کاربر در صفحه انتقال وردپرس را فعال یا غیرفعال کنید. صفحه انتظار مشابه تصویر زیر خواهد بود.

آموزش نحوه ساخت لینک کوتاه مطالب در وردپرس

مدت زمان شمارش معکوس: پس از اینکه تصمیم گرفتید تا از صفحه انتظار و شمارش معکوس در هدایت کاربر هنگام رفتن به لینک خاص استفاده کنید با استفاده از این فیلد میتوانید مدت زمان دلخواه برای ماندن کاربر در لینک شمارش معکوس را بر حسب ثانیه انتخاب کنید.

متا تگ های شمارش معکوس: با استفاده از این گزینه میتوانید حالت ایندکس شدن یا نشدن و همچنین نوفالو و یا فالو بودن لینک‌ها را مشخص کنید. این افزونه چون به عنوان یک پست تایپ وردپرس عمل میکند بنابراین این قابلیت را دارد تا لینک‌های ساخته شده درست مثل یک نوشته در موتورهای جستجو ایندکس شوند که با استفاده از این قسمت میتوانید وضعیت لینک‌ها را مشخص کنید.

  • noindex – nofollow: لینک‌ها در موتور جستجو ایندکس نمی شوند اما خاصیت آنها نوفالو خواهد بود.
  • noindex – follow:  لینک‌ها در موتور جستجو ایندکس نمی شوند اما خاصیت آنها فالو خواهد بود.
  • index – follow:  لینک‌ها در موتور جستجو ایندکس می شونداما خاصیت آنها فالو خواهد بود.
  • index – nofollow:  لینک‌ها در موتور جستجو ایندکس می شونداما خاصیت آنها نوفالو خواهد بود.

استایل سفارشی شمارش معکوس: با استفاده از این کادر هم میتوانید در صورت نیاز از استایل سفارشی برای هدایت کننده لینک در وردپرس استفاده کنید.

حال پس از اینکه تنظیمات افزونه هدایت کننده لینک در وردپرس را بر اساس نیاز خود سفارشی سازی کردید به منوی دسته‌بندی رفته و برای لینک‌های خود مشابه تصویر اقدام به ساخت دسته‌بندی کنید تا بتوانید لینک‌هایی که میسازید را بهتر کنترل کنید.

آموزش نحوه ساخت لینک کوتاه مطالب در وردپرس

همانطور که در تصویر میبینید درست مانند دسته بندی نوشته‌ها با استفاده از این قسمت هم میتوانید اقدام به مدیریت دسته‌بندی لینک‌ها در وردپرس کرده و نام دسته‌بندی، نامک دسته بندی، دسته‌بندی مادر و توضیحات دسته‌بندی را وارد کنید.

افزودن لینک به صفحه هدایت کننده لینک در وردپرس

حال برای اضافه کردن لینک به منوی مورد جدید مراجعه کرده و جزییات لینک را مانند نمونه زیر وارد کنید.

آموزش نحوه ساخت لینک کوتاه مطالب در وردپرس

حالا برای اضافه کردن لینک در صفحه ریدایرکت کاربر به لینک دلخواه وردپرس ابتدا یک عنوان تعیین کنید، سپس آدرس لینکی که میخواهید کاربر به آن هدایت شود را در فیلد آدرس لینک (لینک مقصد) وارد کنید و از بخش شمارش معکوس هم تعیین کنید که آیا صفحه شمارشگر معکوس برای این لینک نمایش داده شود یا خیر، با انتخاب گزینه بر اساس تنظیمات همگانی هم میتوانید نمایش شمارشگر را بر اساس تنظیمات مشخص کنید.

حالا در بخش نامک ادامه عنوان لینک خود را وارد کنید. در اینجا چون در تنظیمات افزونه نامک را روی Go قرار دادیم پس هر عبارتی که در نامک وارد کنم بعد از آدرس قرار خواهد گرفت که در این نمونه لینک من https://academy.firstdata.ir/go/wordpress-hosting خواهد بود. در نهایت دسته‌بندی لینک  را انتخاب کرده وبر روی دکمه انتشار کلیک کنید تا لینک کوتاه وردپرس ساخته شود. از بخش آمار و اطلاعات هم میتوانید لینک پیش نمایش و آمار کلیک روی لینک را مشاهده کنید.

آموزش نحوه ساخت لینک کوتاه مطالب در وردپرس

حالا همانطور که در تصویر میبینید لینک ساخته شده که با کلیک روی لینک به صفحه مقصد هدایت خواهید شد. و اگر هم امکان شمارشگر لینک را فعال کرده باشید مشابه تصویری که در بخش تنظیمات برای شمارشگر دیدید پس از گذشت مدت زمان تعیین شده کاربر به صورت خودکار به لینک مقصد هدایت خواهد شد.

امیدوارم که این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده ازآن توانسته باشید نسبت به ساخت لینک کوتاه در وردپرس و هدایت کاربران به لینک دلخواه به صورت غیرمستقیم و نوفالو اقدام کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .