مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش نحوه عضویت با تلگرام در وردپرس

0

امکان عضویت با اکانت تلگرام در سایت‌ها با آپدیت جدید تلگرام فراهم شده است که با استفاده از قابلیت عضویت با وردپرس در تلگرام هم میتوانید امکانی فراهم کنید که کاربران هنگام ثبت نام یا ورود در سایت از اکانت تلگرام استفاده کنند و با استفاده از تلگرام در وردپرس ثبت نام کنند. حالا سوالی که در ذهن کاربران وجود دارد این است که آیا تلگرام که بر اساس شماره و آی‌دی می باشد؟ آیا کسی اقدام به عضویت در وردپرس با تلگرام میکند؟ جواب مثبته، تلگرام شاید در ظاهر بر اساس شماره باشد اما در باطن بر اساس آی‌دی کاربران ساخته شده است. درست مانند وردپرس که برای هر بخش از سایت مانند نوشته، دسته‌بندی، برچسب و حتی تصاویر بر اساس آی‌دی در پایگاه داده ثبت می‌شوند.

 با استفاده از افزونه‌ای که برای ثبت نام در وردپرس با تلگرام  وجود دارد  امکان ثبت نام در وردپرس با تلگرام فراهم شده است کاربران سایت می توانند بر اساس آی‌دی در سایت ثبت نام کنند بدون اینکه شماره آنها در پروفایل وردپرس نمایش داده شود. نام کاربری هم که برای اعضا انتخاب می شود همان نام کاربری تلگرام خواهد بود، اگر کاربری هم نام کاربری نداشته باشد به صورت رندوم برای آن  ایجاد خواهد شد.

آکادمی اولین دیتا با معرفی افزونه عضویت با تلگرام در وردپرس به شما آموزش میدهد که امکان ثبت نام در سایت با تلگرام را به راحتی فراهم کنید.

آموزش نحوه عضویت با تلگرام در وردپرس

افزونه‌ای Telegram Login And Register برای عضویت در تلگرام در وردپرس را شما معرفی می کنیم که به تازگی در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و به همین دلیل هنوز شناخته شده نیست که کاربران بسیاری از آن استفاده کرده باشند. این افزونه عضویت در وردپرس با تلگرام با نام Telegram Login And Register در مخزن وردپرس به ثبت رسیده که امکان ثبت نام در وردپرس با تلگرام را فراهم خواهد کرد. برای استفاده از این افزونه ابتدا روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شوید، سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی این افزونه در سایت خود کنید.

دانلود افزونه Telegram Login And Register

پس از نصب و فعال کردن افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام Telegram Login در پیشخوان سایت وردپرسی شما اضافه می شود که با استفاده از این منو میتوانید تنظیمات امکان ورود با تلگرام در وردپرس را انجام دهید. برای اینکه قابلیت عضویت در وردپرس با تلگرام فراهم باشد نیاز به ساخت یک ربات دارید. بنابراین برای این کار اول باید یک ربات در تلگرام بسازید.

آموزش نحوه عضویت با تلگرام در وردپرس

همانطور که در تصویر میبینید باید اطلاعات ربات که شامل نام کاربری و توکن ربات میشود را در تنظیمات افزونه وارد کنید تا امکان ثبت نام با تلگرام در وردپرس در سایت اضافه شود، بنابراین در قدم اول اقدام به ساخت ربات تلگرام کنید.

آموزش ساخت ربات تلگرام

برای ساخت ربات تلگرام باید از ربات رسمی این نرم افزار استفاده کنید. وارد تلگرام خود شده و آی‌دی [email protected] را جستجو کنید یا اینکه به آدرس https://t.me/botfather مراجعه کنید. سپس مراحل زیر را برای ساخت ربات تلگرام دنبال کنید.

  1. روی دکمه START ربات کلیک کنید و از دستوراتی که این ربات در اختیار شما قرار میدهد گزینه newbot/ را برای ساخت ربات تلگرام انتخاب کنید.
  2. در مرحله بعد ربات از شما میخواهد که یک نام برای ربات خود انتخاب کنید. بنابراین نام دلخواه خود را برای ربات عضویت در وردپرس با تلگرام وارد کنید.
  3. در مرحله سوم ربات از شما میخواهد که نام کاربری یا آی‌دی بات خود را انتخاب کنید. بنابراین نام کاربری دلخواه را تایپ کرده و به آخر اون هم یک bot_ اضافه کنید. در اینجا از نام کاربری MizbanfaRegister_bot استفاده می‌کنیم.

آموزش نحوه عضویت با تلگرام در وردپرس

پس از انجام مراحل سه گانه بالا ربات ساخته شده و یک توکن برای ربات در اختیار شما قرار گرفته میشود که در آخرین پیام ربات آن را  مشاهده می‌کنید. در مرحله بعد لازم می باشد  تا دامنه سایت خودت را به ربات برای استفاده از همگام سازی در ثبت نام کاربران در وردپرس با تلگرام فراهم کنید.

بنابراین از بین دستورات ربات، دستور setdomain/ را برای ربات ارسال کنید. با ارسال این دستور botfather از شما میخواهد که ابتدا ربات خود را انتخاب کنید. بنابراین رباتی که در مرحله قبل را ساختید انتخاب کنید.

آموزش نحوه عضویت با تلگرام در وردپرس

سپس آدرس دامنه یا ساب دامنه خود را که برای عضویت در وردپرس با تلگرام قصد استفاده دارید را مشابه تصویر زیر برای ربات ارسال کنید. دقت کنید که حتما نام دامنه را بدون هیچگونه پسوند یا پیشوند HTTP یا WWW درست مانند mizbanfa.net یا subdomain.mizbanfa.net ارسال کنید. البته دو مورد فقط مثال هستند و شما باید نام دامنه یا ساب دامنه خود را برای ربات ارسال کنید.

آموزش نحوه عضویت با تلگرام در وردپرس

حالا  کار با ربات به اتمام رسیده است و باید به تنظیمات افزونه برای وارد کردن اطلاعات ربات و… مراجعه کنید تا امکان عضویت در وردپرس با اکانت تلگرام در سایتتان اضافه شود.

ثبت نام در وردپرس با اکانت تلگرام

مشابه تصویر زیر به منوی Telegram Login در پیشخوان وردپرس برگشته و فیلدهای تنظیمات افزونه عضویت در وردپرس با تلگرام را بر اساس توضیحات ارائه شده تکمیل کنید.

آموزش نحوه عضویت با تلگرام در وردپرس

نام ربات: در این فیلد آی‌دی ربات تلگرام ساخته شده را بدون @ وارد کنید.

توکن ربات: در این فیلد توکن دریافتی ربات را که از ربات botfather در هنگام ساخت ربات دریافت کردید وارد کنید.

اندازه دکمه: از این قسمت میتوانید دکمه عضویت در وردپرس با تلگرام را با اندازه دلخواه انتخاب کنید.

نمایش عکس ربات: با فعال کردن این گزینه هنگام تایید عضویت با تلگرام در وردپرس در صفحه مربوطه تصویر ربات تلگرام نمایش داده خواهد شد. برای اضافه کردن تصویر به ربات هم کافیست از دستور setuserpic/ استفاده کرده و بعد از انتخاب ربات عکس دلخواه را برای ربات آپلود کنید.

نقش کاربری هنگام ورود: از این بخش نقش کاربری پیشفرض برای کاربرانی که با تلگرام در وردپرس عضو می‌شوند را انتخاب کنید. دقت کنید نقش کاربری روی مدیر کل یا نقش کاربری که دسترسی بالایی دارد قرار نداشته باشد.

انتقال به ادرس بعد از ورود: در این فیلد هم آدرس دلخواه خود را بعد از اینکه کاربر با تلگرام در وردپرس ثبت نام کرد را وارد کنید تا به این آدرس ریدایرکت شود. پیشنهاد می‌کنم از صفحه ویرایش شناسنامه استفاده کنید که پس از ورود کاربران به این صفحه هدایت شده و ایمیل خود را به اکانت اضافه کنند.

تا اینجا ربات ساخته شده و امکان ثبت نام در وردپرس با تلگرام به سایت شما اضافه شده است. حالا باید کاری کنید که دکمه ورود/عضویت در وردپرس با تلگرام در سایت نمایش داده شود. برای این کار باید از شورت کد زیر در برگه یا ابزارک سایت استفاده کنید.

[lg-telegram]

پس از اضافه کردن شورت کد بالا مشابه تصویر زیر دکمه عضویت در وردپرس با اکانت تلگرام در سایت نمایش داده خواهد شد. که با کلیک روی آن و طی مراحلی کاربران قادر به ثبت نام در وردپرس با تلگرام خواهند بود.

افزودن عضویت با تلگرام در وردپرس | ثبت نام با اکانت تلگرام در وردپرس

برخی کاربران با این مشکل مواجه شده بودند که بعد از ذخیره کردن تنظیمات افزونه و قرار دادن شورت کد افزونه در برگه یا ابزارک دکمه Log in with Telegram برای آنها در سایت نمایش داده نشده است. دلیل این کار این است که شما به عنوان یک کاربر ثبت نام شده در سایت قرار دارید و طبیعی است که دکمه ورود به وردپرس با تلگرام نمایش داده نشود. بنابراین برای مشاهده دکمه حتما از اکانت خود در سایت خارج شوید یا اینکه با یک مرورگر دیگر تست کنید تا دکمه ثبت نام در وردپرس با تلگرام نمایش داده شود.

پس از کلیک روی دکمه Log in with Telegram پنجره پاپ آپ زیر باز می شود که در آن از کاربر درخواست میشود شماره تلفن خود را برای ورود به تلگرام وارد کند .

آموزش نحوه عضویت با تلگرام در وردپرس

پس از وارد کردن شماره و کلیک روی دکمه Next پیغامی برای کاربر در تلگرام ارسال می شود و اطلاعاتی که شامل آدرس سایت، مرورگر و آی‌پی کاربر می باشد را اعلام میکند که با این مشخصات درخواست داده شده که عضویت در وردپرس با تلگرام انجام بگیرد.

افزودن عضویت با تلگرام در وردپرس | ثبت نام با اکانت تلگرام در وردپرس

حالا در این مرحله در صورتی که اطلاعات درست بودند و درخواست از سوی کاربر ارسال شده بود برای تایید عضویت باید روی دکمه Confirm کلیک شود که بعد از این مرحله به دلیل امنیتی که تلگرام در نظر گرفته باید در مرورگر هم این کار را تایید کنید. بنابراین پنجره زیر باز شده و اطلاعات اکانت تلگرام که شامل نام، تصویر پروفایل، سایتی که در کاربر حال عضویت می باشدو دسترسی‌هایی که به اطلاعات اکانت تلگرام داره نمایش داده خواهد شد.

آموزش نحوه عضویت با تلگرام در وردپرس

در این مرحله هم باید روی دکمه ACCEPT کلیک شود و در نهایت پس از اینکه صفحه لود شد عضویت در تلگرام کامل شده و کاربر قادر به استفاده از سایت با اکانت تلگرام خود خواهد بود.

افزودن عضویت با تلگرام در وردپرس | ثبت نام با اکانت تلگرام در وردپرس

همچنین اطلاعات سایتی که در اون عضو هستید به همراه دکمه قطع اتصال به سایت نمایش داده می شودکه در صورت کلیک روی دکمه DISCONNECT اتصال تلگرام به وردپرس برای کاربر قطع خواهد شد.

آموزش نحوه عضویت با تلگرام در وردپرس

با مراجعه به صفحه شناسنامه من در وردپرس هم مشابه تصویر بالا خواهید دید که اطلاعات اکانت تلگرام مثل نام، نام کاربری و… از تلگرام گرفته شده و در وردپرس از آنها استفاده خواهد شد.

امیدوارم که این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از این آموزش توانسته باشید امکان ثبت نام با تلگرام در وردپرس را فراهم کنید تا کاربران قادر به عضویت در وردپرس با تلگرام باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .