مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش نحوه غیرفعال کردن بازیابی رمز عبور در وردپرس

0

بازیابی کلمه عبور و ریست پسورد در وردپرس یکی از امکاناتی است که در صورت فراموشی رمز در وردپرس مانند هر سیستم مدیریت محتوا و وبسایت این امکان را در اختیار کاربران و حتی مدیران سایت‌ها قرار میدهد تا در زمانی که رمز خود را فراموش کردند به راحتی قادر به بازیابی کلمه عبور و ریست پسورد در وردپرس باشند.

حتما شما هم در صفحه ورود وردپرس با گزینه رمزتان را گم کرده‌اید؟ مواجه شدید.

آموزش نحوه غیرفعال کردن بازیابی رمز عبور در وردپرس

این گزینه این امکان را به شما میدهد تا در صورتی که رمز عبور وردپرس برای اکانت خود را فراموش کردید را به راحتی با وارد کردن نام کاربری و یا ایمیل خود بازیابی کنید. در ریست پسورد وردپرس وقتی شما ایمیل و یا نام کاربری خود را در صفحه فراموشی کلمه عبور وردپرس وارد می‌کنید یک ایمیل حاوی لینک تغییر رمز ارسال میشود که با کلیک بر روی لینک ارسالی میتوانید به صفحه انتخاب رمز جدید هدایت شده و کلمه عبور خود را در وردپرس ریست کنید.

آموزش نحوه غیرفعال کردن بازیابی رمز عبور در وردپرس

آکادمی اولین دیتا در این مقاله به معرفی قطعه کدی می پردازد که با استفاده ازآن میتوانید  گزینه بازیابی رمز وردپرس را برای امنیت بیشتر وبسایت از صفحه ورود وردپرس غیرفعال کنید، معمولا بیشتر کاربران از همان ایمیلی که برای سایت‌های مختلف و ایجاد ارتباط با دیگران استفاده میکنند در بیشتر مواقع ایمیلشان هک میشود که همین موضوع باعث میشود تا با ریست کردن کلمه عبور در وردپرس به راحتی وارد سایت شما شده و مشکلاتی را به وجود آورند.

پست های مرتبط

آموزش غیرفعال کردن فراموشی رمز در وردپرس

شاید این سوال پیش  آید که اگر ریست پسورد در وردپرس را غیرفعال کنیم، در این صورت وقتی رمز خود را فراموش کردیم چطور میتوانیم مجددا یک رمز جدید انتخاب کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که کلیه داده‌های سایت شما در دیتابیس ذخیره می شود و به راحتی قادر هستید به روش‌های گوناگون رمز خود را در وردپرس ریست کنید که به طور مفصل در آموزش نحوه تغییر رمز عبور ورود به مدیریت وردپرس به معرفی روش‌هایی برای تغییر رمز وردپرس از طریق هاست و تغییر رمز وردپرس از طریق دیتابیس وردپرس پرداختیم.

برای غیرفعال کردن فراموشی رمز در وردپرس  لازم است تا یک قطعه کد ساده را در فایل فانکشن قالب خود قرار دهید. بنابراین وارد هاست خود شده و پس از انتخاب File Manager به مسیر /public_html/wp-content/themes/ مراجعه کنید و سپس وارد پوشه قالبی که در حال حاضر فعال است و ازآن استفاده می‌کنید شده و در میان فایل‌های این پوشه، فایل functions.php را جستجو کنید. حالا پس از اینکه این فایل را پیدا کردید برای ویرایش روی فایل راست کلیک کرده و گزینه Edit را انتخاب کنید تا به صفحه ویرایش فایل هدایت شده و کدهای زیر را در مکان مناسبی از این فایل قرار دهید.

function disable_password_reset() {
return false;
}
add_filter ( 'allow_password_reset', 'disable_password_reset' );
دقت کنید که همیشه قبل از ایجاد هرگونه تغییری در فایل فانکشن وردپرس حتما یک نسخه بک آپ از دیتابیس وردپرس داشته باشید تا در صورت بروز خطا بتوانید با جایگزینی محتویات اصلی فایل مشکل را سریعا برطرف کنید.

در نهایت پس از قرار دادن این قطعه کد اگر به صفحه ریست کلمه عبور در وردپرس مراجعه کنید با تصویر زیر مواجه خواهید شد که در آن با خطای عدم امکان ریست پسورد وردپرس به شما نمایش داده خواهد شد.

آموزش نحوه غیرفعال کردن بازیابی رمز عبور در وردپرس

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید امکان ریست رمز در وردپرس برای کلیه کاربران به همین ترتیب غیرفعال شده و این امکان برای کاربران وجود نخواهد داشت تا از طریق صفحه رمزتان را گم کرده‌اید؟ قادر به انتخاب رمز جدید در وردپرس باشند.

امیدوارم که این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از این آموزش توانسته باشید تا نسبت به غیرفعال کردن ریست پسورد در وردپرس اقدام کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .