مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش نحوه قرار دادن کد دلخواه در هدر و فوتر وردپرس

0

قرار دادن کد دلخواه در هدر و فوتر وردپرس یکی از عمده مشکلات کاربران آماتور در وردپرس می باشد به دلیل عدم آشنایی با وردپرس و همچنین عدم آشنایی با کدنویسی و اینکه هر یک از فایل‌های یک قالب مناسب چه کاریست و چه کدی را در این فایل‌ها قرار دهیم تا محتوای دلخواه درآن نمایش داده شود باعث ایجاد مشکلات بیشتر می شود که برای اضافه کردن کد دلخواه در هدر و فوتر وردپرس پیش می آید. از آنجایی که بیشتر این کاربران پس از وبلاگ نویسی به سراغ وردپرس آمدند با حجم بزرگی از کدهای برنامه نویسی و فایل‌های مختلف که مربوط به افزونه و قالب وردپرس میشه مواجه می شوند که همین موضوع باعث سردرگمی آنها در اضافه کردن چند قطعه کد ساده در هدر و فوتر وردپرس خواهد شد.

آکادمی اولین دیتا در این مقاله به معرفی افزونه قرار دادن کد در هدر و فوتر وردپرس می پردازد  که با نصب و فعال سازی این افزونه میتوانید هر نوع کد را در هدر و فوتر وردپرس قرار دهید تا در آن نمایش داده شود. این کدها میتواند  شامل کد آمارگیر وردپرس و هر نوع کد دلخواهی باشد که ازآن برای اتصال وردپرس به گوگل آنالیتیکس و یا نمایش هر نوع محتوای دلخواهی در وردپرس را دارید.

قرار دادن کد دلخواه در هدر و فوتر وردپرس

افزونه  Insert Headers and Footers برای اضافه کردن کد در هدر و فوتر وردپرس می باشد.این افزونه در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون موفق شده بیش از ۴۰۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۴ را ازآن خودکند. با استفاده از افزونه  Insert Headers and Footers قادر خواهید بود هر نوع کد دلخواهی که قصد دارید در هدر وردپرس یا فوتر وردپرس نمایش داده شودرا وارد کنید. این افزونه به شما امکان میدهد بدون نیاز به دانش برنامه نویسی کدهایی مثل آمارگیر وردپرس، کد ای نماد در وردپرس و… را در سایت خود قرار داده و آن را نمایش دهید. برای استفاده از این افزونه ابتدا لازم است بر روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی این افزونه در سایت وردپرسی خود کنید.

دانلود افزونه Insert Headers and Footers

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام Insert Headers and Footers در بخش تنظیمات پیشخوان سایت وردپرسی شما اضافه می شود، بر روی این منو کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه دسترسی پیدا کرده و هر نوع کدی که قصد نمایش آن را در فوتر دارید را قرار داده و در سربرگ یا پانوشت وردپرس نمایش دهید.

پست های مرتبط

آموزش نحوه قرار دادن کد دلخواه در هدر و فوتر وردپرس

Scripts in Header: با استفاده از این فیلد میتوانید کدهایی که مربوط به نمایش در هدر یا سربرگ سایت هستند را قرار دهید تا در بالای سایت نمایش داده شوند. تمامی کدهایی که در این فیلد وارد میکنید در تگ <head> قرار داده و نمایش داده خواهند شد.

Scripts in Footer: با استفاده از این فیلد هم میتوانید کدهایی که مربوط به نمایش در فوتر یا پابرگ سایت هستند را قرار دهید تا در انتهای سایت نمایش داده شوند. تمامی کدهایی که در این فیلد وارد میکنید در تگ </body> قرار داده و نمایش داده خواهند شد.

حالا پس از اینکه کد دلخواه خود را برای نمایش در وردپرس در هر یک از فیلدهای ذکر شده قرار دادید روی دکمه Save کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شوند، سپس سایت خودرا باز کنید تا مشابه نمونه زیر تغییرات را در آن مشاهده کنید. همانطور که در تصویر زیر میبینید در اینجا کد یک بنر را برای هاست اولین دیتا در فیلد کد هدر قرار دادیم که در هدر سایت نمایش داده شده است.

آموزش نحوه قرار دادن کد دلخواه در هدر و فوتر وردپرس

این افزونه به شما امکان میدهد هر نوع کدی را در هدر و فوتر وردپرس قرار دهید، به عنوان نمونه اگر شما از افزونه‌های اسلایدر و… هم استفاده کنید که برای نمایش اسلایدر ساخته شده نیاز به قرار دادن شورت کد می باشد کافیست شورت کد را در این افزونه قرار دهید در محلی که تعیین شده نمایش داده شوند.

امیدوارم این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده ازآن توانسته باشید اقدام به قرار دادن کد دلخواه در هدر و فوتر وردپرس کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .