مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش نحوه لینک کردن خودکار کلمات در وردپرس

0

لینک کردن خودکار کلمات کلیدی در وردپرس یکی از امکاناتی است که شما می توانید به صورت خودکار تعدادی کلمه کلیدی را تعریف کنید و سپس با معرفی یک لینک به این کلمات تو هر نوشته‌ای که این کلمات وجود داشتند به صورت خودکار به آن صفحه لینک شوند. به عبارت دیگر افزونه لینک دهی خودکار کلمات در وردپرس این قابلیت را به شما میدهد کلماتی را که قصد دارید به یک صفحه لینک کنید تعریف کنید تا به صورت خودکار در هر نوشته، برگه، محصول و هر نوع پست تایپ سفارشی در وردپرس که این کلمات وجود داشتند به لینک مورد نظر متصل شوند.

آکادمی اولین دیتا در این مقاله به معرفی افزونه لینکدار کردن خودکار کلمات در وردپرس می پردازد که با استفاده از این افزونه قادر به ساخت لینک خودکار برای کلمات در وردپرس خواهید بود. پس اگر شما هم به لینک سازی داخلی اهمیت میدهید تا انتهای این آموزش با ما همراه باشید.

آموزش لینک کردن خودکار کلمات کلیدی در وردپرس

افزونه SEO Auto Linker  برای لینک دهی خودکار کلمات در وردپرس می باشد این افزونه در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون موفق به کسب بیش از ۶٫۰۰۰ نصب فعال و امتیاز ۳٫۹ شده است. با استفاده از افزونه SEO Auto Linker  قادر به ساخت لینک خودکار در وردپرس برای کلمات دلخواه خود خواهید بود. برای استفاده از این افزونه لازم است ابتدا بر روی دکمه زیر کلیک کرده و به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شوید و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی این افزونه در سایت خود کنید.

دانلود افزونه SEO Auto Linker

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با عنوان SEO Auto Linker در پیشخوان وردپرس افزوده خواهد شد، ابتدا روی زیر منوی options کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید.

پست های مرتبط

آموزش نحوه لینک کردن خودکار کلمات در وردپرس

Blacklist: در این فیلد میتوانید آدرس صفحاتی که قصد ندارید لینکدهی روی کلمات وردپرس صورت بگیرد را وارد کنید. کارکرد این افزونه به این شکل می باشد که وقتی شما یک کلمه را تعیین می‌کنید و لینکی برای آن قرار میدهید، در هر صفحه از نوشته، برگه، محصول و… که در هنگام ساخت کلمات تعیین کردید این کلمه وجود داشته باشد به صورت خودکار لینکدار خواهد شد. بنابراین اگر قصد دارید تا در یک صفحه خاصی کلمات انتخابی لینک نشوند کافیست آدرس صفحات را در این فیلد وارد کنید. دقت کنید که هر آدرس را در یک خط تایپ کنید.

Use Alternative Word Boundaries: با فعال کردن این گزینه هم میتوانید کاری کنید که اگر از کاراکترهای یونیکد در متن کلمات استفاده شده بود تشخیص داده شده و لینک سازی روی این کاراکترها هم صورت بگیرد. حالا تنظیمات را ذخیره کرده و به منوی Add New Link مراجعه کنید.

آموزش نحوه لینک کردن خودکار کلمات در وردپرس

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید ابتدا یک عنوان برای لینک خود وارد کنید، این عنوان صرفا برای تفکیک لینک‌ها در افزونه است. سپس در فیلد Keywords کلمات و کلیدواژه‌هایی که قصد دارید لینک دار شوند را وارد کنید، هر کلمه را میتوانید با کاراکتر کاما انگلیسی از هم جدا کنید. سپس آدرسی که قصد دارید با کلیک روی این کلمات کاربر به آن هدایت شود را در URL وارد کنید. با استفاده از Links per Page میتوانید تعیین کنید که در هر صفحه از نوشته چه تعداد کلمات به این شکل لینک شود که در اینجا آن را بر روی سه کلمه قرار دادیم.

با استفاده از Target میتوانید تا نحوه هدایت کاربر به لینک مقصد را در حالت پنجره جدید یا همین پنجره انتخاب کنید و سپس با استفاده از Allow Self Links و Nofollow This Link به ترتیب وضعیت اینکه لینک مورد نظر داخلی باشد و نوفالو کردن لینک را مشخص کنید. سپس از سمت چپ و در بخش Allow post types پست تایپ هایی که قصد دارید تا کلمات در آن لینک شود را انتخاب کنید. در نهایت با استفاده از blacklist هم میتوانید صفحاتی را که نخواهید کلمات در آن لینک شود را وارد کنید. پس از اینکه کلیه گزینه‌ها را تکمیل کردید روی دکمه Save کلیک کنید تا لینک سازی خودکار در وردپرس صورت گیرد، حالا از این به بعد تو هر نوشته و برگه‌ای که مشخص کردید اگر از این کلمات استفاده شده باشد به تعدادی که مشخص کردید این کلمات به لینک انتخابی شما لینکدار خواهند شد.

امیدوارم این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید اقدام به لینک دار کردن خودکار کلمات در وردپرس کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .