مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش نحوه نمایش اطلاعات موقعیت مکانی سایت وردپرسی در نتایج گوگل

امکان نمایش مکان تجاری وردپرس و موقعیت فروشگاه وردپرس در انتشار  نام کسب و کار شما را درنتایج گوگل بسیار موثر و کارآمد می باشد به این صورت که اگر کاربری نام کسب و کار شما را در گوگل وارد کرد اطلاعات مکان تجاری شما در نتایج گوگل نمایش داده شود و با استفاده ازآن قادر باشد  اطلاعات مکانی، اطلاعات تماس، درباره شرکت و… را مشاهده کند و بتواند با کسب و کار تجاری شما ارتباط برقرار کند

آکادمی اولین دیتا در این مقاله به معرفی افزونه وردپرس برای نمایش مکان تجاری در نتایج گوگل می پردازد که با استفاده از آن قادر هستید اطلاعات مکان تجاری خود را در سطح بالاتری از نتایج وبسایت در گوگل نمایش دهید.

آموزش نمایش مکان تجاری وردپرس

افزونه  Business Profile  برای نمایش مکان تجاری وردپرس در گوگل میباشد این افزونه در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون توانسته بیش از ۱۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۹ شده است  که با استفاده از این افزونه قادر به نمایش اطلاعات تجاری وردپرس در نتایج گوگل خواهید بود. برای استفاده از این افزونه لازم است  ابتدا بر روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شوید و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی این افزونه در سایت وردپرسی خود کنید.

دانلود افزونه Business Profile

پس  از نصب و فعال‌سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام locations در پیشخوان سایت وردپرسی شما اضافه می شود، بر روی این منو کلیک کنید تا وارد صفحه تنظیمات افزونه شده و اطلاعات تجاری خود را در آن اضافه کنید.

آموزش نحوه نمایش اطلاعات موقعیت مکانی سایت وردپرسی در نتایج گوگل

Schema Type: ابتدا از این بخش نوع کسب و کار و مکان تجاری خود را مشخص کنید که در چه حیطه‌ای فعالیت می‌کنید و موضوع کسب و کار شما چیست.

Image: از این بخش لوگو خود را انتخاب کنید. برای این منظور بر روی دکمه Add Image کلیک کنید تا رسانه وردپرس باز شده و سپس لوگو خود را آپلود کنید و یا اینکه از رسانه وردپرس آن را انتخاب کنید.

Name: در این بخش نام کسب و کار خود را وارد کنید که در نتایج گوگل اگر کلمات کلیدی که به کسب و کار شما مرتبط بود وارد شد و کسب و کار شما نشان داده شد از این نام برای نمایش آن استفاده شود.

Address: در این فیلد آدرس شرکت و کسب و کار خود را وارد کنید.

آموزش نحوه نمایش اطلاعات موقعیت مکانی سایت وردپرسی در نتایج گوگل

Phone: در این فیلد شماره تلفنی که قصد دارید تا در اطلاعات نمایش داده شود را وارد کنید.

Contact Page: از این گزینه صفحه‌ای که مربوط به صفحه تماس شماست و اطلاعات تماس مانند فرم تماس، ایمیل، شماره تماس، مکان بر روی نقشه در وردپرس و… در این صفحه قرار دارد را انتخاب کنید.

Email Address (optional): در این بخش هم میتوانید آدرس ایمیل خود را وارد کنید.

حالا همانطور که در تصویر بالا میبینید در بخش Google Maps API Key از شما یک کد API برای نمایش مکان تجاری وردپرس در کوگل میخواهد که باید آن را تهیه کرده و سپس در این بخش وارد کنید. برای دریافت این API همانطور که در تصویر میبینید روی گزینه Get An API Key کلیک کنید تا وارد صفحه دریافت API گوگل شوید. دقت کنید که در این مرحله به دلیل تحریم بودن نیاز به ابزار تغییر آی‌پی خواهید داشت.

پست های مرتبط

نمایش مکان تجاری وردپرس و موقعیت فروشگاه وردپرس در نتایج گوگل

پس از ورود به صفحه توسعه دهندگان در گوگل ، مشابه تصویر بالا روی دکمه Get A Key کلیک کنید. بعد از کلیک روی این دکمه پنجره‌ای مشابه تصویر زیر باز میشود که باید در آن نام پروژه خود را وارد کنید. مشابه نمونه زیر نام کسب و کار خود را وارد کرده و سپس روی دکمه Next کلیک کنید.

آموزش نحوه نمایش اطلاعات موقعیت مکانی سایت وردپرسی در نتایج گوگل

بعد از کلیک روی دکمه NEXT کمی منتظر بمانید تا کد API شما ساخته شده و مشابه تصویر زیر نمایش داده شود ، حالا کد ساخته شده را کپی کنید و به تنظیمات افزونه در پیشخوان وردپرس برگردید.

آموزش نحوه نمایش اطلاعات موقعیت مکانی سایت وردپرسی در نتایج گوگل

حالا کد کپی شده را در پیشخوان وردپرس و در فیلد Google Maps API Key مشابه تصویر زیر وارد کرده و تنظیمات را ذخیره کنید.

نمایش مکان تجاری وردپرس و موقعیت فروشگاه وردپرس در نتایج گوگل

بعد از اینکه تنظیمات را ذخیره کردید مجددا در صفحه تنظیمات به پایین اسکرول کنید تا به بخش مربوط به نمایش زمان‌های باز بودن محل کسب و کارتان برسید. در این بخش میتوانید روزهایی که تعطیل نیستید را به همراه ساعات کاری مشخص کنید. برای این منظور کافیست بر روی دکمه Add opening time کلیک کنید و روزها و ساعتی که در محل کسب و کار خود هستید را مشخص کنید.

آموزش نحوه نمایش اطلاعات موقعیت مکانی سایت وردپرسی در نتایج گوگل

فعال کردن گزینه Multiple Locations هم به این معنیست که شما برای کسب و کار خود چندین شعبه دارید که با فعال کردن این گزینه امکان افزودن مکان‌های دیگر از طریق برگه‌ها در وردپرس فراهم میشود که در ادامه به توضیح آن  میپردازیم. برای نمایش مکان تجاری اصلی خود کافیست تا شورت کد زیر را در نوشته، برگه و یا ابزارکی که قصد نمایش اطلاعات مکانی خود را دارید قرار داده و ذخیره کنید.

[contact-card]

افزودن مکان تجاری در وردپرس

برای این منظور به زیر منوی All locations مراجعه کرده و روی دکمه Add New که در بالای صفحه قرار داره کلیک کنید تا مشابه تصویر زیر ویرایشگر باز شده و اطلاعات مکان تجاری را در آن وارد کنید.

آموزش نحوه نمایش اطلاعات موقعیت مکانی سایت وردپرسی در نتایج گوگل

حالا پس از اینکه اطلاعات مکان تجاری خود را ثبت کردید برای نمایش شعبه دیگه از مکان تجاری میتوانید شورت کد زیر را در برگه، نوشته و ابزارک که قصد نمایش اطلاعات مکان تجاری را در آن دارید وارد کرده و ذخیره کنید. دقت کنید که به جای ۲ در کد زیر باید آی‌دی مربوط به پست تایپ location را در آن وارد کنید.

[contact-card location=2]

در نهایت پس از قرار دادن شورت کد در صفحه مورد نظر اطلاعات مکان تجاری شما مشابه تصویر زیر نمایش داده خواهد شد.

آموزش نحوه نمایش اطلاعات موقعیت مکانی سایت وردپرسی در نتایج گوگل

امیدوارم که این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده ازآن توانسته باشید اقدام به نمایش اطلاعات مکان تجاری وردپرس شدر گوگل کنید.

نظرات بسته شده است .