مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش نحوه نمایش و کنترل ایمیل های ارسالی در وردپرس

0

کنترل ایمیل های ارسالی در وردپرس و مشاهده اتفاقاتی که در پس زمینه وردپرس برای ایمیل‌ها رخ میدهد میتواند تا یک راه خوب برای بررسی امنیت سایت شما باشد تا کلیه ایمیل‌هایی که از سایت ارسال میشوند را مدیریت و کنترل کنید. همانطور که میدانید وردپرس برای بخش‌های گوناگون مانند تغییر رمز، گزارشات ارسالی از ایمیل‌هایی که با استفاده از افزونه‌هایی نظیر ووکامرس برای کاربران هنگام ثبت سفارش ارسال میشود و… از امکان ارسال ایمیل در وردپرس استفاده میکند، پس با این وجود محتوایی که در ایمیل‌های ارسالی وردپرس صورت میگیرد درست باید در جایی از دیتابیس انجام بگیرند و قابل رصد باشند. اما در حالت عادی این امکان وجود ندارد تا ایمیل های ارسالی در وردپرس را مدیریت و کنترل کنید. بنابراین لازم است تا با کمک افزونه اقدام به مشاهده و کنترل ایمیل های ارسالی در وردپرس کن

آکادمی اولین دیتا دراین آموزش به معرفی افزونه‌ای می پردازد که با استفاده از آن میتوانید مدیریت ایمیل های ارسالی وردپرس را به صورت کامل کنترل کنید و از آخرین جزییات ایمیل‌هایی که برای کاربران در ورای وردپرس ارسال میشود مطلع شوید، تمامی این ایمیل‌های ارسالی میتواند در یک فروشگاه ووکامرس، وبسایت خدماتی به مشتریان و… صورت بگیرد که لازم است برای جلوگیری از هر گونه مشکل این ایمیل‌ها را بررسی و کنترل کنید.

آموزش کنترل ایمیل های ارسالی در وردپرس

افزونه‌WP Mail Logging در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون تونسته بیش از ۲۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۷ را ازآن خود کند که با استفاده از این افزونه قادر به مدیریت و کنترل ایمیل های ارسالی در وردپرس خواهید بود. قبل از هرکاری برای استفاده از این افزونه لازم است تا با کلیک روی دکمه زیر به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شده و سپس  اقدام به نصب و فعال سازی این افزونه در سایتتان کنید.

دانلود افزونه WP Mail Logging

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام WP Mail Log در پیشخوان سایت وردپرسی شما اضافه میشود که با کلیک روی این منو میتوانید به صفحه مشاهده گزارشات ارسالی برای ایمیل‌ها در وردپرس مراجعه کنید. ابتدا برای اینکه تنظیمات افزونه را سفارشی سازی کنید بر روی زیر منوی settings کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات مراجعه کرده و بر اساس نیاز و سلیقه خود تنظیمات مدیریت ایمیل وردپرس را تنظیم کنید.

آموزش نحوه نمایش و کنترل ایمیل های ارسالی در وردپرسCleanup: با فعال کردن این گزینه وقتی افزونه را حذف کنید کلیه داده‌های افزونه که شامل تنظیمات و گزارشات ایمیل وردپرس هستند حذف خواهند شد.

Can See Submission data: با استفاده از این بخش میتوانید نقش کاربری در وردپرس جهت دسترسی و مشاهده ایمیل‌های ارسالی وردپرس را انتخاب کنید.

WordPress Date Time Format: اگر مایل به استفاده از تاریخ و زمان وردپرس برای ثبت گزارشات ایمیل در وردپرس هستید میتوانید از این بخش استفاده کنید. در صورت غیرفعال بودن این گزینه تاریخ و زمان بر اساس زمان سرور نمایش داده میشوند.

Default Format for Message: این افزونه امکان مشاهده گزارشات ایمیل در وردپرس را در سه نوع مختلف html، raw و یا Json فراهم می کند که میتوانید حالت دلخواه را انتخاب کنید.‌

Display Host: با فعال کردن این گزینه یک ستون در بخش گزارشات ایمیل وردپرس اضافه میشود که با استفاده از آن می شود آی‌پی هاست ارسال کننده ایمیل را مشاهده کرد.

Cleanup by Amount: از آنجایی که گزارشات ایمیل ارسال در وردپرس همینطور بیشتر و بیشتر میشود و ممکن است تا گزارشات قدیمی دیگر برای ما کاربردی نداشته باشد با استفاده از این قسمت میتوانید تعداد آخرین گزارشات را مشخص کنید تا اگر از این تعداد گذشت به ترتیب گزارشات کهنه‌تر به صورت خودکار حذف شوند. البته جای نگرانی از این بابت نیست، چرا که امکان خروجی گرفتن از گزارشات فراهم است و میتوانید قبل از پاک کردن گزارشات یک خروجی ازآنها تهیه کنید.

Cleanup by Time: اگر تمایلی به استفاده بر اساس تعداد نداشتید میتوانید از این بخش بر اساس زمانبندی که بر حسب روزانه است گزارش ایمیل ارسال شده در وردپرس را به صورت خودکار حذف کنید.

حالا تنظیمات را ذخیره کرده و اقدام به ارسال نظر در وردپرس، ارسال یک فرم تماس، انجام یک خرید یا هر کاری که با استفاده از آن میدانید که وردپرس ایمیلی را چه به مدیر سایت و یا چه به کاربری که چنین کاری را انجام میدهد ارسال کنید تا اولین گزارش را ثبت کنید. پس از اینکه اولین گزارش ثبت شد با مراجعه به صفحه اصلی افزونه میتوانید مانند تصویر زیر گزارشات ایمیل ارسالی در وردپرس را ببینید.

آموزش نحوه نمایش و کنترل ایمیل های ارسالی در وردپرسدر این لیست اطلاعاتی مثل زمان ثبت گزارش، آی‌پی هاست ارسال کننده ایمیل، دریافت کننده ایمیل، موضوع، پیغام ارسالی در ایمیل، عنوان ایمیل و… نمایش داده میشود که با کلیک بر روی دکمه View که در ستون Message قرار دارد میتوانید پیغام ارسال شده را مشابه تصویر زیر مشاهده ببینید.

آموزش نحوه نمایش و کنترل ایمیل های ارسالی در وردپرسبا کلیک بر روی Json، row و html هم میتوانید گزارش ایمیل را در فرمت‌های گوناگون مشاهده کنید.  اگر قصد داشتید یک نسخه بک آپ از گزارشات تهیه کنید کافیست به منوی settings مراجعه کرده و سپس در تب درون ریزی/برون ریزی بر اساس نیاز یک نسخه از گزارشات تهیه کنید یا اینکه اگر از قبل گزارشی دارید با درون ریزی آن در سایت گزارشات را در وردپرس ثبت کنید.

آموزش نحوه نمایش و کنترل ایمیل های ارسالی در وردپرسامیدواریم این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید  نسبت به تهیه گزارش و مدیریت ایمیل‌های ارسالی در وردپرس اقدام کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .