مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش نحوه هشتگ گذاری در مطالب وردپرس

0

هشتگ گذاری در مطالب وردپرس یکی از امکاناتی است که شما توسط آن مشابه شبکه‌های اجتماعی نظیر توییتر با قرار دادن # کلمات کلیدی خود را در نوشته‌ها به صورت هشتگ درآورده و همچنین آنها را لینک دار می کنید تا کاربران با کلیک روی این هشتگ‌ها سایر مطالبی که با این هشتگ و برچسب قرار دارند را یافته و مطالعه کنند. حتما همه شما حداقل برای یک بار هم که شده در توییت‌های ارسالی خود در توییتر، پست‌های منتشر شده در اینستاگرام و یا مطالبی که در کانال تلگرام منتشر می‌کنید از هشتگ استفاده کردید تا علاوه بر دیده شدن نوشته خود در هشتگ مورد نظر اقدام به دسته بندی آنها هم کنید.

آکادمی اولین دیتا در این مقاله به معرفی افزونه ای برای هشتگ گذاری در مطالب وردپرس می پردازد که با استفاده ازآن میتوانید به راحتی با قرار دادن # در ابتدای هر کلمه از نوشته های خود آن کلمه انتخابی را لینکدار کنید تا کاربران با کلیک روی آن قادر باشند به صفحه برچسب‌ها در وردپرس و یا موتور جستجوی وردپرس هدایت شده و سایر مطالب موجود در این هشتگ را مطالعه کنند. این موضوع علاوه بر اینکه باعث میشود مطالب موجود در هر هشتگ دیده شوند بلکه میتواند در بهینه سازی مطالب هم با استفاده از لینک بیلدینگ کمک شایانی کند.

آموزش هشتگ گذاری در مطالب وردپرس

افزونه hashtag برای هشتگ گذاری در مطالب وردپرس می باشد این افزونه  در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون موفق شده بیش از ۱٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۱ را ازآن خودکند.با استفاده از افزونه hashtag میتوانید مشابه شبکه‌های اجتماعی اقدام به هشتگ گذاشتن در نوشته های وردپرس کنید. برای هشتگ گذاری در وردپرس ابتدا لازم است با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه هشتگ وردپرس در سایت خود کنید.

دانلود افزونه هشتگ وردپرس

پس از نصب و فعال سازی این افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام hashtag# در بخش تنظیمات وردپرس در پیشخوان سایت شما افزوده خواهد شد که با مراجعه به این منو میتوانید تنظیمات دلخواه خود را برای هشتگ وردپرس اعمال کنید.

آموزش نحوه هشتگ گذاری در مطالب وردپرس

Link class: با استفاده از این گزینه میتوانید آدرس دهی سفارشی خود برای استایل افزونه را وارد کنید تا URL مربوط به استایل افزونه به شکل دلخواه تعیین شده باشد.

پست های مرتبط

Link color: از این بخش میتوانید رنگ متن هشتگ‌ها را تعیین کنید، دقت کنید که هشتگ‌های وارد شده به صورت لینک هستند و اگر در سایت شما رنگ لینک‌ها متفاوت باشد با استفاده از این بخش میتوانید رنگ هشتگ را در مطالب وردپرس به رنگ انتخابی برگزینید تا مجزا از سایر لینک‌ها نمایش داده شود.

Background color: از این گزینه هم میتوانید رنگ پس زمینه برای هشتگ انتخاب کنید که به صورت پیش فرض به رنگ سفید می‌باشد.

Additional CSS properties: از این بخش میتوانید استایل دلخواه برای هشتگ‌ها انتخاب کنید، از جمله این موارد میتوان به تعیین هاور متن هنگامی که نشانگر ماوس روی هشتگ‌ها قرار میگیرند، فونت متن، اندازه متن و… اشاره کرد که به دلخواه خود میتوانید برای هشتگ‌ها تغییر دهید.

Perform regular search: اگر مایل هستید هشتگ‌ها در نتایج جستجو نمایش داده شوند یا اینکه با کلیک روی هشتگ تنها نوشته‌هایی که دارای هشتگ مربوطه هستند نمایش داده شوند میتوانید این گزینه را فعال کنید. در صورت فعال بودن این گزینه، URL هشتگ‌ها به صورت جستجو در وردپرس تغییر می کنند که علاوه بر مطالب دارای هشتگ، مطالبی که کلمه مذکور در آنها نیز قرار دارد به نمایش در خواهند آمد؛ اما اگر تیک این گزینه غیرفعال باشد تنها نوشته‌هایی که شامل هشتگ هستند با کلیک روی هشتگ وردپرس در نتایج نشان داده میشوند.

آموزش نحوه هشتگ گذاری در مطالب وردپرس

حالا برای گذاشتن هشتگ در وردپرس کافیست برای هر کلمه که دوست دارید آن را تگ دار کنید یک کاراکتر # قبل از آن اضافه کنید، بدون اینکه هیچ فاصله و کاراکتر اضافی بین کلمه مورد نظر و # وجود داشته باشد. در نهایت پس از اینکه کلمات مورد نظرتان را دقیقا مانند شبکه‌های اجتماعی هشتگ گذاری کردید مشابه تصویر زیر خواهید دید که در متن نوشته لینکدار خواهند شد.

آموزش نحوه هشتگ گذاری در مطالب وردپرس

حالا با کلیک روی هر هشتگ به لینک آن هدایت خواهید شد و میتوانید مشابه جستجو در وردپرس هر نوشته‌ای که دارای این هشتگ می‌باشد را مشاهده کنید.

امیدوارم که این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید اقدام به هشتگ گذاری در وردپرس کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .