مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش نحوه وبلاگ نویسی زنده در وردپرس

0

وبلاگ نویسی زنده در وردپرس این امکان را به شما میدهد تا درست مشابه سایت‌های تکنولوژی و فناوری که یک پوشش خبری را به صورت زنده نمایش می‌دهند بتوانید به همین طریق شما هم یک پوشش زنده خبری در وردپرس را در سایت به صورت زنده گزارش دهید. مطمئنا در سایت‌های تکنولوژی دیدید که وقتی از یک موبایل جدید در کشور رونمایی و معرفی میشود یک پوشش زنده خبری در سایت انجام میگیرد. در این نوع صفحات که به صورت زنده پوشش داده میشود کاربران قادر هستند تا به صورت زنده هر نوع محتوایی را که در صفحه اضافه می‌کنید مشاهده کنند. صفحه‌ای که برای پوشش زنده خبری در وردپرس مورد استفاده قرار میگیرد به صورت خودکار به‌روزرسانی می شود و بر اساس ساعت و دقیقه هم هر محتوای جدیدی که به آن اضافه شده به کاربران نمایش داده خواهد شد.

آکادمی اولین دیتا در این آموزش به معرفی افزونه وبلاگ نویسی زنده در وردپرس می پردازد که با استفاده از این افزونه می توانید یک رویداد را در وردپرس به صورت زنده پوشش داده و از رسانه‌های ویدئویی و تصویری در آن استفاده کنید.

آموزش وبلاگ نویسی زنده در وردپرس

افزونه liveblog وبلاگ نویسی زنده در وردپرس می باشداین افزونه در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون توانسته بیش از ۲٫۰۰۰ نصب فعال و امتیاز ۲٫۹ داشته باشد. با استفاده ازافزونه liveblog میتوانید به پوشش زنده رویداد در وردپرس بپردازید و اقدام به وبلاگ نویسی زنده در سایت کنید. برای استفاده از این افزونه ابتدا لازم است تا با کلیک بر روی دکمه زیر به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی این افزونه در سایت خود کنید.

دانلود افزونه Liveblog

حالا برای ایجاد یک رویداد و پوشش زنده خبری در وردپرس پس از نصب و فعال سازی افزونه به مسیر نوشته‌ها در وردپرس مراجعه کرده و یک نوشته با عنوان دلخواه خود که شامل رویداد مورد نظر شما می باشد اضافه کنید. سپس مشابه تصویر زیر میبینید که باکسی با عنوان liveblog در صفحه ویرایش برگه اضافه شده است.

آموزش نحوه وبلاگ نویسی زنده در وردپرسحالا همانطور که در تصویر میبینید بر روی دکمه Enable کلیک کنید تا امکان وبلاگ‌نویسی زنده در وردپرس برای این نوشته فعال شود. پس از فعال شدن وبلاگ نویسی زنده هم پیغام موفقیت آمیز بودن فعال سازی نمایش داده میشود که با کلیک روی visit the liveblog مشابه تصویر زیر به صفحه مشاهده رویداد برای پوشش زنده خبری در وردپرس هدایت خواهید شد.

آموزش نحوه وبلاگ نویسی زنده در وردپرسبا استفاده از سه بخش limit ، themeplate و format میتوانید قالب بندی و شکل و ظاهر دلخواه برای نمایش محتوای وبلاگ نویسی زنده وردپرس را سفارشی سازی کنید.

دقت کنید که برای نمایش وبلاگ‌نویسی زنده در وردپرس لازم است نوشته شما در حالت منتشر شده قرار گرفته باشد تا کاربران قادر به مشاهده آن باشند، سپس بعد از فعال کردن وبلاگ نویسی زنده فراموش نکنید که حتما دکمه انتشار نوشته را زده باشید که وبلاگ نویسی زنده در آن انجام میدهید برای همگان قابل مشاهده باشد.

سپس بعد از مراجعه به صفحه نوشته که وبلاگ نویسی زنده در آن را فعال کردید در بالای صفحه مشابه تصویر زیر میبینید که ادیتوری در قالب وب‌سایت قرار گرفته که با استفاده از این ویرایشگر متن میتوانید انواع محتوا مثل متن، تصویر، ویدئو و… را با امکان لینک‌دهی و پشتیبانی از HTML در محتوای پوشش زنده رویدادی که قصد گزارش آن را دارید درج کرده و به کاربران خود نمایش دهید.

آموزش نحوه وبلاگ نویسی زنده در وردپرسحالا همانطور که در ویرایشگر متن مشاهده می‌کتید با استفاده از این ادیتور می توانید هر نوع محتوایی در صفحه وبلاگ نویسی زنده وردپرس درج کنید. همچنین با کلیک روی دکمه Preview که در بالای ادیتور وجود دارد قبل از انتشار هر متن میتوانید به صورت پیش نمایش آن را مشاهده کنید تا اگر مشکلی نداشت با کلیک روی دکمه Publish New Entry آن را منتشر کنید. البته زیاد نگران نباشید، چرا که پس از انتشار هر محتوا در پوشش زنده وردپرس میتوانید تا هر کدام از محتوایی که درج کردید را ویرایش یا حذف کنید.

آموزش نحوه وبلاگ نویسی زنده در وردپرسامیدوارم این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از این آموزش بتوانید نسبت به وبلاگ نویسی زنده در وردپرس و پوشش زنده رویداد در وردپرس بپردازید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .