مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش نحوه ورود به دیتابیس در هاست دایرکت ادمین

0

دایرکت ادمین یکی از کنترل پنل‌هایی می باشد که از phpmyadmin برای مدیریت دیتابیس استفاده میکند. phpmyadmin که قابلیت‌های فراوانی را برای انجام کارهایی مانند بکاپ گیری و بازگردانی دیتابیس، اجرای کوئری، ایجاد و حذف و ویرایش جداول و جستجو در دیتابیس دارد و  در حال حاضر همین phpmyadmin محبوب ترین نرم افزار برای مدیریت دیتابیس های mysql در سرویس‌های هاست لینوکسی به شمار میرود.

پست های مرتبط

در این آموزش آکادمی اولین دیتا به معرفی نحوه ورود به دیتابیس در هاست دایرکت ادمین و آشنایی با نحوه ورود به phpmyadmin در کنترل پنل دایرکت ادمین می پردازد که با استفاده از این آموزش میتوانید با نحوه ورود در دیتابیس آشنا شده و خطاهای رایجی که زمان  ورود در پایگاه داده دایرکت ادمین ممکن است با آن مواجه شوید آشنا شده و در زمان وجود این خطاها بتوانید مشکل را برطرف کنید.

آموزش نحوه ورود به دیتابیس در هاست دایرکت ادمین

برای ورود به دیتابیس هاست دایرکت ادمین قبل از هر کاری ابتدا باید وارد هاست خود شوید. بنابراین با استفاده از راهنمای آموزش ورود به دایرکت ادمین ابتدا وارد هاست شوید. یا اینکه میتوانید با استفاده از روش‌های چهارگانه زیر که برای ورود به phpmyadmin توضیح میدهیم استفاده کنید.

روش اول که با استفاده از آدرس دامنه می باشد. کافیست جلوی اسم دامنه phpmyadmin را بصورت زیر در نوار آدرس مرورگر وارد کنید. در اینجا فرض شده اسم دامنه domain.com می باشد.

domain.com/phpmyadmin

آموزش نحوه ورود به دیتابیس در هاست دایرکت ادمینروش دوم با استفاده از IP  سرور هست که هنگام خرید هاست آدرس IP سرور برایتان ایمیل شده و اگر فرض کنیم آی‌پی سرور شما برابر ۱۹۲.۱۶۸.۱.۲۵ باشد، کافیست phpmyadmin را جلوی IP بصورت زیر در آدرس بار مرورگر وارد کنید.

۱۹۲.۱۶۸.۱.۲۵/phpmyadmin

آموزش نحوه ورود به دیتابیس در هاست دایرکت ادمینروش سوم از طریق دایرکت ادمین می باشد. پس از ورود به دایرکت ادمین، کافیست مشابه تصویر زیر از قسمت Advanced Features گزینه phpMyAdmin را انتخاب کنید.

آموزش نحوه ورود به دیتابیس در هاست دایرکت ادمیندر این مرحله گاهی اوقات ممکن است از شما رمز و نام کاربری ورود به phpmyadmin را بخواهد که برای این کار کافیست مشابه تصویر زیر نام کاربری و رمز ورود به هاست را هم برای همین صفحه وارد کنید.

آموزش نحوه ورود به دیتابیس در هاست دایرکت ادمینروش چهارم هم از طریق دایرکت ادمین می باشد و پس از ورود به DirectAdmin از قسمت Your Account بر روی MySQL Management کلیک کنین و در صفحه جدید phpMyAdmin را انتخاب کنید.

نحوه ورود به دیتابیس در هاست دایرکت ادمین directadmin

آموزش نحوه ورود به دیتابیس در هاست دایرکت ادمین

پس  از وارد شدن به صفحه ورود phpmyadmin، در کادر روبروی  User Name نام کاربری دیتابیس و روبروی کادر Password کلمه عبور دیتابیس را وارد کنید.

آموزش نحوه ورود به دیتابیس در هاست دایرکت ادمیندر صورتی که نام کاربری دیتابیس و کلمه عبور را درست وارد کرده باشید، صفحه phpmyadmin  باز میشود.

آموزش نحوه ورود به دیتابیس در هاست دایرکت ادمینحل مشکل ورود به phpmyadmin در هاست دایرکت ادمین

گاهی ممکن است پیش بیاید نام کاربری یا کلمه عبور را اشتباه وارد کنید که مجدد همان کادر ورود نام کاربری و کلمه عبور ظاهر میشود که برای بررسی دقیق تر میتوانید اول داخل یک نرم افزاری متنی مانند notepad نام کاربری و کلمه عبور را تایپ و بعد کپی و پیست کنید.

آموزش نحوه ورود به دیتابیس در هاست دایرکت ادمینیا اینکه ممکن است با پیغام Wrong username/password. Access denied همانند تصویر زیر مواجه شوید که می‌توانید از طریق کپی و پیست کردن نام کاربری و رمز ورود به دیتابیس دایرکت ادمین این مشکل را هم برطرف کنید.

آموزش نحوه ورود به دیتابیس در هاست دایرکت ادمین

حل مشکل بلاک شدن آدرس IP در هاست دایرکت ادمین

اگر پس از چند تلاش ناموفق در ورود به پنل دایرکت ادمین با پیغام The connection has timed out مانند تصویر زیر روبرو شدید یعنی آدرس آی.پی شما توسط فایروال سرور بسته شده است.

آموزش نحوه ورود به دیتابیس در هاست دایرکت ادمینامیدوارم این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از راه‌های مختلف ورود به دیتابیس در هاست دایرکت ادمین و خطاهای رایج هنگام ورود به phpmyadmin در هاست دایرکت ادمین و اینکه چطور مشکل را بررسی و حل کنید ، آشنا شده باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .