مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش نحوه ورود به کنترل پنل و مدیریت وردپرس

0

پس از نصب و راه اندازی وردپرس اولین سوالی که برای کاربران تازه وارد و آماتور وردپرس پیش می آید این است  که چطور میتوان وارد مدیریت وردپرس شد؟ با مراجعه به آدرس ورود به وردپرس میتوان به مدیریت سایت در پیشخوان وردپرس وارد شده و هر تغییری که قصد دارید بر روی سایت ایجاد کنید.

آکادمی اولین دیتا  با آموزش نحوه ورود به مدیریت یا پیشخوان وردپرس  به راهنمای جامعی در رابطه با پیدا کردن آدرس ورود به مدیریت وردپرس می پردازد.

آموزش نحوه ورود به کنترل پنل و مدیریت وردپرس

آنچنان که از  آموزش‌های نصب وردپرس به خاطر دارید پس از اتمام مراحل نصب وردپرس با صفحه‌ای مواجه می شوید که مشابه تصویر نام کاربری و دکمه ورود به مدیریت وردپرس را به شما نمایش خواهد داد.

آموزش نحوه ورود به کنترل پنل و مدیریت وردپرس

با کلیک روی دکمه ورود قادر هستید به صفحه ورود به مدیریت وردپرس دسترسی پیدا کنید. اما همیشه این دکمه در دسترس نخواهد بود. بنابراین باید صفحه ورود به وردپرس را به خاطر داشته باشید یا اینکه آن را در مرورگر خود بوکمارک کنید. اگر برای اولین بار به صفحه پیشخوان وردپرس مراجعه کرده باشید خواهید دید که در صفحه‌ای با آدرس site.com/wp-admin قرار دارید. مسیر wp-admin شاید برایتان آشنا باشد؟ بله درست است، این مسیر مربوط به پوشه wp-admin است که در هاست قرار دارد و کارهای مدیریتی که روی وردپرس انجام می‌دهید از این طریق در دیتابیس ذخیره و پردازش می‌شوند. یکی از بهترین راه‌ها برای ورود به وردپرس از طریق همین آدرس است.

اگر وردپرس را در ریشه هاست نصب کرده باشید می‌توانید با مراجعه به آدرس www.site.com/wp-admin صفحه ورود به مدیریت وردپرس را مشاهده کنید. اگر هم اقدام به نصب وردپرس در ساب فولدر کرده باشید می‌توانید با مراجعه به آدرس پوشه و قرار دادن wp-admin در انتهای آدرس به صفحه ورود پیشخوان وردپرس هدایت شوید. به عنوان مثال در پایگاه آکادمی اولین دیتا که وردپرس در فولدر blog قرار دارد باید آدرس را به صورت www.academy.firstdata.ir/blog/wp-admin وارد کرد. پس از ورود به این آدرس فرم ورود در وردپرس نمایش داده خواهد شد.

آموزش نحوه ورود به کنترل پنل و مدیریت وردپرس

همانطور که در تصویر میبینید برای ورود به وردپرس باید نام کاربری و رمز عبوری که هنگام نصب وردپرس انتخاب کرده اید را وارد کنید. بنابراین نام کاربری یا ایمیل خود را در فیلد اول و رمز انتخابی را در فیلد دوم وارد کرده و روی دکمه ورود کلیک کنید. در صورتی که رمز خود را فراموش کردید می‌توانید از گزینه فراموشی رمز وردپرس استفاده کرده و رمز جدید در آن ایجاد کنید. اگر هم نام کاربری و ایمیل خود را به خاطر ندارید می‌توانید از طریق دیتابی به آن دسترسی پیدا کنید.

ورود به مدیریت وردپرس صرفا از طریق wp-admin نیست و میتوانید با مراجعه به آدرس wp-login.php هم صفحه ورود به وردپرس را ببینید. برای این کار کافیست پس از آدرس سایت خود عبارت wp-login.php را مشابه www.site.com/wp-login.php یا www.site.com/blog/wp-login.php وارد کنید.

یافتن آدرس صفحه ورود به پیشخوان وردپرس

برخی کاربران به دلیل افزایش امنیت سایت اقدام به تغییر صفحه ورود در وردپرس می‌کنند. همین مسئله باعث میشود تا پس از مدتی که وارد پیشخوان وردپرس نشدند آدرس صفحه ورود که تعیین کردند را فراموش کنند. اگر برای شما هم چنین حالتی پیش آمده کافیست  افزونه‌ای که برای تغییر آدرس ورود به وردپرس استفاده کردید را غیر فعال کنید. برای غیر فعال کردن افزونه در وردپرس بدون دسترسی به پیشخوان وردپرس هم کافیست وارد هاست شده و پوشه افزونه که در مسیر public_html/wp-content/plugins قرار دارد را تغییر نام دهید. پس از اینکار همچنان میتوانید با مراجعه به آدرس‌های wp-admin و wp-login.php به صفحه ورود وردپرس دسترسی پیدا کرده و پس از ورود به پیشخوان وردپرس مجددا افزونه‌ای که از آن برای تغییر آدرس ورود به وردپرس استفاده میکردید را فعال کرده و تنظیم کنید.

امیدوارم این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد پسند و توجه شما قرار گرفته باشد و با استفاده از این آموزش به راحتی توانسته باشید به آدرس‌های ورود به پیشخوان وردپرس دسترسی پیدا کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .