مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش ویرایش و تغییرات قالب وردپرس

0

در این آموزش از اکادمی اولین دیتا قصد معرفی افزونه ویرایش قالب وردپرس را دارم که با استفاده از این افزونه میتوانید امکانی فراهم کرده و سریعا فایل مربوط به هر بخش از قالب را پیدا کنید. پس اگر شما هم برای ویرایش قالب وردپرسی خود دچار مشکل هستید و نتوانستید فایل مربوط به قالب را پیدا کنید تا انتهای این آموزش همراه ما باشید.

یکی از مشکلاتی که کاربران تازه وارد در حال دست و پنجه نرم کردن با آن هستند ویرایش قالب وردپرس و شخصی سازی قالب در وردپرس است . همانطور که میدانید در یک قالب وردپرس برای اینکه سایت شما با آن ظاهر زیبایی که دارد نمایش داده شود چندین فایل مختلف در پوشه قالب وجود دارند که با استفاده از زبان‌های php، css، js و… نوشته شدند و در نهایت قالب سایت وردپرسی شما را تشکیل می‌دهند. اما در بیشتر موارد کاربران قصد دارند تا قالب خود را سفارشی کرده و از فونت دلخواه، فونت آیکون و یا ایجاد تغییرات در بخش‌های مختلف استفاده کنند. در این صورت به دلیل نداشتن دانش کافی به بن بست خورده و کاملا از این کار منصرف می‌شوند. اما هستند کاربرانی که همچنان امید دارند و سعی می‌کنند با جستجو در اینترنت برای چگونه قالب وردپرس را ویرایش کنیم برای رسیدن به هدف خود تلاش می‌کنند.

آموزش تغییرات در قالب وردپرس

مشکل عمده کاربران تازه کار در ویرایش قالب جستجو در کل فایل‌های قالب را برای پیدا کردن بخش مورد نظر می باشد که بتوانند آن را ویرایش کنند. در نتیجه پس از  پیدا کردن در بین تعداد زیادی فایل که ممکن است نویسنده آن قطعه کد را در هر فایل و پوشه‌ای قرار داده باشد دچار سردرگمی خواهند شد. این افزونه به شما این امکان را میدهد که در هر صفحه از سایت که قرار داشته باشید فایل‌های فراخوانی شده مربوط به صفحه را به شما نمایش میدهد و میتوانید فایلی که باید ویرایش کنید را سریع‌تر پیدا کنید.

افزونه ویرایش قالب وردپرس با نام What The File در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون موفق شده بیش از ۴۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۹ را ازآن خود کند که با استفاده از این افزونه میتوانید به راحتی امکان ویرایش قالب وردپرس را در سایت خود فراهم کنید. برای استفاده از این افزونه لازم می باشد ابتدا بر رو لینک زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در سایت وردپرسی خودتو کنید.

دانلود افزونه What The File

پست های مرتبط

پس از نصب و فعال سازی افزونه منو یا تنظیمات خاصی به پیشخوان سایت وردپرسی شما اضافه نخواهد شد و نیازی به انجام تنظیمات خاصی ندارید. فقط باید هر بخش از سایت را که قصد ویرایش آن را دارید را به آن صفحه مراجعه کنید. به عنوان مثال اگه قصد دارید استایل مربوط به برچسب نوشته در وردپرس که در انتهای مطالب نشان داده میشود را ویرایش و شخصی سازی کنید باید به صفحه یکی از نوشته‌ها مراجعه کنید.

آموزش ویرایش و تغییرات قالب وردپرس

حالا همانطور که در تصویر میبینید در نوار ابزار گزینه‌ای با نام What The File اضافه شده که با بردن نشانگر ماوس روی این گزینه زیر منوهایی باز میشود که در آن کلیه فایل‌ها و پوشه‌هایی که برای این صفحه از آن لودی صورت میگیرد را به شما نمایش خواهد داد. در نمونه فوق تصویر مربوط به صفحه نوشته است، همانطور که میبینید برای قالب صفحه تک نوشته در اینجا از دو فایل single.php و content.php که داخل پوشه Template Parts قرار دارد استفاده شده است.

پس از اینکه فایل‌ها مشخص شد میتوانید با کلیک روی فایل به صفحه ویرایش فایل با استفاده از ویرایشگر وردپرس هدایت شوید. اما توجه کنید بنا به آنچه که از تامین امنیت وردپرس و جلوگیری از هک وردپرس میدانید اگر ویرایشگر قالب وردپرس را غیرفعال کرده باشید به این صفحه نمیتوانید دسترسی پیدا کنید.

بنابراین برای ویرایش فایل قالب وردپرس از طریق هاست یا اکانت FTP باید به مسیر /public_html/wp-content/themes/ در File Manager هاست مراجعه کرده و سپس وارد پوشه قالبی که در حال استفاده از آن هستید شوید. در نهایت با استفاده از شناسایی افزونه میتوانید بر اساس پوشه‌های داخل قالب به دنبال فایل مربوطه بگردید و به راحتی قالب وردپرس را شخصی سازی کنید.

امیدوارم که این آموزش هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و با استفاده از این آموزش و افزونه معرفی شده بتوانید به راحتی اقدام به ویرایش قالب وردپرس در سایت خود کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .