مرکز آموزش اولین دیتا

افزونه گرویتی فرم چیست ؟ دانلود رایگان gravity forms

0

افزونه گرویتی فرم یا گراویتی فرم gravity forms برای ساخت فرم در وردپرس بهترین افزونه فرم ساز در وردپرس می باشد کاربران حرفه ای وردپرس  قطعا برای ساخت فرم در وردپرس به شما پیشنهاد استفاده از افزونه گرویتی فرم یا گراویتی فرم را میدهند. بی شک افزونه گراویتی فرم بهترین افزونه برای ساخت انواع فرم‌های شرطی می باشد که با استفاده از این فرم ساز وردپرس میتوانید انواع فرم شرطی در وردپرس، ساخت فرم خرید محصول در وردپرس، ساخت فرم تماس در وردپرس و… بسازید. هر یک از این فرم‌ها هم امکان ایجاد قابلیت‌های بسیار پیشرفته مانند انتخابگر رنگ و کد رهگیری گراویتی فرم را میدهد که میتوانید یک فرم بسیار پیشرفته در وردپرس بسازید.

آکادمی اواین دیتا در این مقاله به معرفی افزونه گرویتی فرم می پردازد که با استفاده از این افزونه گرویتی فرم میتوانید اقدام به ساخت هر نوع فرم با قابلیت‌های پیشرفته در وردپرس کنید.

گرویتی فرم چیست ؟

افزونه گراویتی فرم قدرتمندترین افزونه در زمینه ساخت فرم در وردپرس می باشد که امکان ساخت فرم بدون نیاز به کدنویسی در وردپرس را میدهد و میتوانید انواع فرم در وردپرس با قابلیت‌های زیر را بسازید.

 • افزودن انواع فیلد در فرم وردپرس
 • انتخاب ظاهر دلخواه برای فرم
 • امکان ساخت فرم چند مرحله‌ای
 • قابلیت ایجاد محدودیت در فرم‌ها
 • قابلیت ساخت فرم شرطی در وردپرس برای انواع فیلدها
 • قابلیت ایجاد محدودیت در پر کردن تعداد فرم‌ها
 • امکان استفاده از انواع فیلدهای محاسبه‌گر(ریاضی، وزنی و…)
 • امکان ساخت فرم در وردپرس با قابلیت کد رهگیری گراویتی فرم
 • امکان اتصال درگاه پرداخت به گرویتی فرم
 • اتصال گراویتی فرم به ووکامرس
 • و…

همانطور که میبینید قابلیت‌های بسیار زیادی در این افزونه وجود دارد که میتوانید برای ساخت فرم در وردپرس استفاده کنید. حالا در ادامه به نحوه نصب و راه‌اندازی این افزونه در وردپرس می‌پردازیم که میتوانید با استفاده از این آموزش با منوها و قابلیت‌های این افزونه آشنا شوید .

دانلود رایگان گراویتی فرم

افزونه گرویتی فرم به صورت تجاری عرضه می شود و برای استفاده باید افزونه را از فروشنده خریداری کنید. اما نسخه‌ای از این افزونه در گیت هاب وجود دارد که میتوانید به صورت رایگان این نسخه را دانلود کرده و از امکانات این افزونه استفاده کنید. این نسخه از افزونه گرویتی فرم کاملا ایمن می باشد و هیچ مشکلی از نظر امنیتی یا کمبود امکانات در این نسخه وجود ندارد. تنها تفاوتی که در این نسخه با نسخه اصلی وجود دارد بحث پشتیبانی و آپدیت افزونه است. در این نسخه امکان استفاده از پشتیبانی را ندارید به علاوه اینکه چون افزونه در گیت هاب می باشد دسترسی برای اپدیت وجود ندارد باید در هر بار آپدیت که بر روی این افزونه صورت میگیرد به صورت دستی اقدام به آپدیت افزونه گرویتی فرم کنید.

توجه داشته باشید که، متاسفانه نسخه غیر رسمی این افزونه که در گیت هاب منتشر شده، در برخی از مارکت‌های مطرح و بنام ایرانی با قیمتی گزاف و با ادعای کذب اورجینال بودن به فروش میرسد. و نکته جالبتر اینکه برخی افراد ضمن اینکه فارسی ساز افزونه گرویتی فرم در مخزن وردپرس وجود دارد، با اضافه کردن این افزونه در فایل محصول، مدعی ترجمه اختصاصی این افزونه هستند. در صورتی که فارسی ساز گرویتی فرم از سمت سایتی با همین نام که افزونه‌های تجاری افزونه گرویتی فرم را به فروش میرساند، در مخزن وردپرس منتشر شده است. بنابراین برای خرید افزونه فقط و فقط از وب سایت اصلی نویسنده افزونه استفاده کنید یا اینکه با دانلود رایگان افزونه گراویتی فرم از مخزن گیت هاب استفاده کنید.

برای استفاده از این افزونه ابتدا بر روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت بشید. سپس افزونه را از گیت هاب  دانلود کرده و نصب و فعال کنید.

دانلود افزونه گرویتی فرم

پس از نصب و فعال کردن افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام Forms در پیشخوان وردپرس اضافه میشود که با استفاده از این منو میتوانید به صفحه افزونه و تنظیمات افزونه گراویتی فرم برای ساخت فرم در وردپرس وارد شوید. اگه دقت کنید میبینید که منوهای مربوط به صفحه شروع در حالت غیرفعال شده هستن و با رنگ خاکستری نشان داده می شود که دلیلش نداشتن لایسنس گرویتی فرم می باشد. اگر نسخه اصلی را خریداری کنید و در این بخش وارد کنید منوها فعال شده و امکان استفاده از پشتیبانی و بروزرسانی مستقیم در افزونه را خواهید داشت.

افزونه گرویتی فرم چیست ؟ دانلود رایگان gravity forms

همانطور که میبینید در حال حاضر افزونه در حالت انگلیسی می باشد و برای اینکه بتوانیم از نسخه فارسی افزونه گراویتی فرم استفاده کنیم لازم است افزونه فارسی ساز گراویتی فرم را نصب کنیم. برای این منظور روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه گراویتی فرم فارسی در مخزن وردپرس هدایت شده و سپس افزونه را نصب و فعال کنید.

دانلود افزونه گرویتی فرم فارسی

پس از نصب افزونه گراویتی فرم فارسی خواهید دید که منوها و کلیه بخش‌ها فارسی شده و حالا میتوانید از افزونه گرویتی فرم وردپرس با زبان فارسی و قابلیت‌هایی که برای کاربران فارسی زبان مانند کد ملی، شهرهای ایران در گرویتی فرم و… استفاده کنید. پس از نصب افزونه قبل از هر کاری به زیر منوی تنظیمات مراجعه کرده و به صورت دلخواه تنظیمات گراویتی فرم را سفارشی سازی کنید.

افزونه گرویتی فرم چیست ؟ دانلود رایگان gravity forms

CSS خروجی: با فعال یا غیرفعال کردن این گزینه میتوانید CSS خروجی را که در فرم‌های وردپرس فعال یا غیرفعال کنید. در صورت غیرفعال کردن CSS هایی که در افزونه وجود دارد غیرفعال شده و برای فرم‌ها از CSS قالب استفاده خواهد شد.

خروجی HTML5: با فعال یا غیرفعال کردن این گزینه هم میتوانید مشابه قبل این گزینه را برای HTML5 انتخاب کنید.

حالت بدون تداخل (No-Conflict): برای اینکه موقع لود تداخلی در افزونه با سایر افزونه‌ها یا قالب ایجاد نشود این گزینه را برروی حالت روشن قرار دهید.

واحد پول: از این بخش میتوانید واحد پول برای درگاه پرداخت گرویتی فرم را انتخاب کنید که برروی ریال یا تومان باشد.

پست های مرتبط

بروزرسانی خودکار: از آنجایی که افزونه را از گیت هاب نصب کردیم و کد لایسنس برای افزونه قرار داده نشده است که از پشتیبانی و آپدیت قالب استفاده کنیم، این گزینه را بر روی حالت خاموش قرار دهید.

منوی نوار ابزار: با استفاده از این گزینه میتوانید فرم‌های گراویتی فرم را برای دسترسی سریعتر از بخش نوار ابزار فعال یا غیر فعال کنید که با فعال کردن این گزینه امکان مشاهده فرم‌های از نوار ابزار مدیریتی پیشخوان وردپرس فراهم می شود.

سیستم لاگ: با فعال کردن این گزینه امکان ذخیره خطا در افزونه گراویتی فرم در قالب فایل دیباگ وردپرس فراهم می شود که میتوانید برای رفع اشکال از آن استفاده کنید.

تنظیمات reCAPTCHA: با استفاده از این بخش هم میتوانید از کپچا برای گراویتی فرم استفاده کنید که نحوه گرفتن کدهای API گوگل برای افزونه کپچا را داخل مقاله آموزش تصویری نحوه جلوگیری از ارسال نظرات اسپم در وردپرس توضیح دادیم. حالا این بخش از تنظیمات را ذخیره کرده و بر روی تب Web API کلیک کنید.

افزونه گرویتی فرم چیست ؟ دانلود رایگان gravity forms

با رفتن به این تب میتوانید از API گراویتی فرم از طریق JSON RESET API برای توسعه در هر جایی که نیاز به فرم‌های گراویتی دارید استفاده کنید. به عنوان مثال میشود از این بخش در حالتی که اقدام به ساخت برنامه اندروید برای سایت وردپرس به صورت اختصاصی میکنید استفاده کنید.

افزونه گرویتی فرم چیست ؟ دانلود رایگان gravity forms

این بخش از تنظیمات با نصب افزونه فارسی ساز گرویتی فرم اضافه می شود که میتوانید قابلیت‌هایی که در نسخه فارسی افزونه فرم ساز گرویتی قرار داده شده را برای استفاده کردن، فعال یا غیرفعال کنید. از امکانات کاربردی این بخش به موارد زیر می توان اشاره کرد.

 1. افزوده شدن شهرهای ایران در وردپرس
 2. امکان استفاده از فیلد کد ملی در وردپرس
 3. شمسی سازی زبان و تاریخ در گراویتی فرم
 4. امکان استفاده از واحد پول ایران در گراویتی فرم
 5. امکان استفاده از خبرخوان گراویتی فرم
 6. امکان فعال یا غیرفعال کردن کد پیگیری در گرویتی فرم
 7. و…

تنها نکته‌ای که باید اینجا توجه کنید این است که در صورت کلیک روی دکمه حذف افزودنی‌ها کلیه تنظیماتی که در گراویتی فرم فارسی سفارشی سازی کردید حذف خواهند شد.

افزونه گرویتی فرم چیست ؟ دانلود رایگان gravity forms

با رفتن به تب حذف هم میتوانید به همین شکل کاری کنید که اگه روزی تصمیم به حذف کامل افزونه وردپرس گراویتی فرم گرفتید با حذف از این بخش کلیه داده‌هایی که این افزونه به دیتابیس اضافه کرده را حذف کنید.

معرفی منوهای گرویتی فرم

پس از آشنایی با تنظیمات افزونه گراویتی  در ادامه به معرفی مختصری از منوهای این افزونه میپردازیم تا فعلا یک ذهنیت از این بخش داشته باشید و برای اینکه با این منوها کار کنید در مطالبی بعدی به آنها می‌پردازیم.

فرم‌ها: با رفتن به این زیر منو میتوانید فرم‌هایی که در افزونه گرویتی ساختید را ببینید و مدیریت کنید. برای اینکه امکان ویرایش فرم در افزونه گرویتی، امکان کپی گرفتن از فرم، پیش نمایش فرم، حذف فرم، مشاهده صندوق ورودی برای هر فرم و… دسترسی داشته باشید.

فرم جدید: با کلیک روی این زیر منو باکسی باز می شود که میتوانید اقدام به ساخت فرم در وردپرس با افزونه گرویتی کنید.

صندوق ورودی: با رفتن به این منو میتونید صندوق ورودی برای فرم‌هایی که توسط کاربران پر شده را مشاهده کنید. این قسمت در واقع اینباکس فرم شما به حساب می آید و مانند افزونه فرم تماس طوری نیست که فرم‌های پر شده به ایمیل ارسال شود، بلکه علاوه بر ایمیل میتوانید از این بخش به آن دسترسی داشته باشید. در این بخش میتوانید از امکان مشاهده، علامتگذاری به عنوان خوانده شده، انتقال به هرزنامه و انتقال به زباله دان هم استفاده کنید.

برون/درون ریزی: با رفتن به این منو میتوانید از قابلیت‌هایی مشابه خروجی گرفتن در وردپرس و درون ریزی در وردپرس برای فرم‌ها استفاده کرده و از فرم هایی که استفاده کردید در جای دیگر هم استفاده کنید. امکان خروجی گرفتن در این بخش برای پیغام‌ها و فرم‌های ساخته شده است و درون ریزی هم برای ساخت فرم با استفاده از فایل درون ریز صورت میگیرد.

افزودنی‌ها: با رفتن به این منو میتوانید افزونه‌های اضافی که برای گراویتی فرم در دسترس است را ببینید و از این افزونه‌ها هم استفاده کنید. به عنوان مثال امکان اتصال درگاه پرداخت به گرویتی فرم یا اتصال گرویتی فرم به ترلو با استفاده از این بخش فراهم خواهد بود.

وضعیت سیستم: با استفاده از این بخش میتوانید جزییات کامل گرویتی فرم وردپرس را به همراه اطلاعات وردپرس و سرور خود مشاهده کنید که اگر هر خطایی وجود داشت با کمک این بخش بتوانید برطرف کنید.

راهنما: با رفتن به این بخش هم میتوانید به داکیومنت‌ها گراویتی فرم دسترسی پیدا کرده و راهنمایی‌های لازم برای ساخت فرم در وردپرس را مشاهده کنید.

امیدوارم که این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید با نحوه سفارشی سازی تنظیمات در افزونه گرویتی فرم و همچنین با محیط گراویتی فرم آشنا شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .