مرکز آموزش اولین دیتا

بهترین افزونه‌های کاهش حجم تصاویر در وردپرس

0

کاهش حجم تصاویر وردپرس و فشرده سازی تصاویر وردپرس یکی از راه‌کارهای افزایش سرعت وردپرس و کاهش حجم صفحات در وردپرس می باشد. رابطه مستقیمی بین حجم فایل‌های چندرسانه ای که در وردپرس استفاده میکنید و افزایش سرعت سایت وجود دارد و میتوانید با داشتن سرعت بالا، امتیاز بسیار خوبی از موتورهای جستجو دریافت کنید. از آنجایی که افزونه‌های مختلفی برای بهینه سازی تصاویر وردپرس وجود دارند که هر کدام از این افزونه‌ها با یک متد خاصی تصاویر را فشرده می‌کنند بنابراین انتخاب یکی از این افزونه‌ها به عنوان بهترین افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس مهم می باشد.

آکادمی اولین دیتا در این مقاله به معرفی بهترین افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس می پردازد پیش از این نیز به معرفی چند افزونه و روش برای بهینه سازی تصاویر وردپرس پرداخته ایم. حال با مقایسه کردن و بررسی امکاناتی که افزونه کم کردن حجم تصاویر در وردپرس به ما خواهند داد، در نهایت یکی از این افزونه‌ها را برای فشرده سازی عکس در وردپرس انتخاب کنیم که بتواند در حد امکان ضمن حفظ کیفیت تصویر حجم کمی را داشته باشد.

بهترین افزونه‌های کاهش حجم تصاویر وردپرس

در این مقاله افزونه‌هایی که برای بهینه سازی تصاویر وردپرس و فشرده سازی عکس در وردپرس انتخاب کرده ایم تا به معرفی و مقایسه آنها بپردازیم شامل موارد زیر هستند:

  • افزونه Smush it
  • افزونه reSmush.it
  • افزونه EWWW Image Optimizer
  • افزونه ShortPixel Image Optimizer
  • افزونه Compress JPEG & PNG images

هر یک از افزونه‌های فوق برای فشرده سازی فایل‌ها در وردپرس از یک متد و روشی استفاده می‌کنند که شامل Lossless و Lossy هستند. اما قبل از اینکه به معرفی هر یک از این افزونه‌ها بپردازیم باید ابتدا ببینیم که چرا باید حجم تصاویر وردپرس را کاهش دهیم؟

چرا باید از افزونه کاهش حجم تصاویر وردپرس استفاده کنیم؟

داشتن یک سایت زیبا نیاز به استفاده از انواع مختلفی از رسانه‌های متنی، تصویری، ویدئویی، صوتی، اینفوگرافیک و… دارد که با استفاده از این گزینه‌ها میتوانیم نوشته‌های خود را جذاب تر کرده و در عین حال به دلیل استفاده از این موارد در موتورهای جستجو برتر باشیم. در این بین استفاده از تصاویر از اهمیت بسیار بالاتری برخوردار است که شاید دلایل باعث این شده باشد.

  • کم بودن حجم تصاویر نسبت به سایر گزینه‌ها
  • گویا بودن و اثرگذاری بیشتر تصویر نسبت به متن، ویدئو و…
  • علاقه کاربران به تصاویر بخاطر لود سریع و برداشت سریع‌تر موضوع از آن
  • محبوبیت جستجو تصاویر در موتورهای جستجو نسبت به ویدئو و سایر گزینه‌ها
  • و…

در نتیجه تاثیری که یک تصویر با یک نگاه روی مخاطب خواهد گذاشت از تاثیری که یک متن روی مخاطب می‌گذارد بیشتر است. چرا که زمان خواندن کمتر بوده و از طرف دیگه بخاطر اسکن تصویری پیام سریع‌تر منتقل خواهد شد. اما همانطور که اشاره شد استفاده از تصویر در وردپرس از محبوبیت بالاتری برخوردار هست. جدایی از این محبوبیت آیا هر تصویری قابلیت این را دارد که در سایت از آن استفاده کنیم؟

چرا که تصاویری که حجم بالاتری دارند، مدت بیشتری برای لود آنها طول خواهد کشید. در صورتی که اگر همین تصویر را برش داده و در اندازه کوچکتری آپلود کنید حجم کمتری از صفحه را هم اشغال میکند. جدایی از این یک راهکار دیگر این است که اگر ضمن حفظ کیفیت تصویر تا جای ممکن بتوانید حجم تصویر را کمتر و کمتر کنید تاثیر بیشتری برروی سرعت سایت خواهد داشت. پس استفاده از تصاویر در سایت زمانی ارزشمند است که تا حد ممکن حجم عکس را در وردپرس کمتر کنیم. حال در ادامه به معرفی افزونه‌هایی برای بهینه سازی و کم کردن حجم تصویر در وردپرس می‌پردازیم.


بهترین افزونه‌های کاهش حجم تصاویر در وردپرس

افزونه Smush it

افزونه Smush it یکی از بهترین افزونه‌های کاهش حجم تصاویر در وردپرس می باشد که تا به امروز بسیاری افراد از این افزونه استفاده می‌کنند. تا به امروز بیش از ۱ میلیون نصب این افزونه در مخزن وردپرس به ثبت رسیده. این افزونه امکان کاهش حجم عکس در وردپرس را برای تصاویری که از قبل آپلود کردید به همراه تصاویری که از این پس بعد از نصب افزونه آپلود میکنید انجام میدهد. علاوه بر این میتوانید حداکثر اندازه رزولوشن و حداکثر و حداقل اندازه تصاویر را هم مشخص کرد تا هنگام برش تصاویر کار بهینه سازی تصاویر بر روی آنها انجام بگیرند. در صورتی که قصد استفاده از بهینه سازی یک جا تصاویر را داشته باشید در هر بار میتوانید به صورت همزمان ۵۰ عکس را برای کم کردن حجم انتخاب کنید. این افزونه برای کاهش حجم عکس در وردپرس نیازی به کد API ندارد و به راحتی پس از نصب و انجام تنظیمات میتوانید از آن استفاده کنید.


بهترین افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس | افزونه کاهش حجم تصاویر وردپرس

افزونه reSmush.it

افزونه reSmush.it هم یکی دیگر از افزونه‌های محبوب برای کاهش حجم تصویر در وردپرس می باشد که تا به امروز موفق شده بیش از ۲۰۰٫۰۰۰ بار در مخزن وردپرس نصب فعال را به خود اختصاص دهد. این افزونه به صورت خودکار اقدم به کم کردن حجم عکس در وردپرس خواهد کرد. این افزونه امکان کم کردن حجم تصاویر برای مطالب قبلی را هم به شما خواهد داد که با استفاده کردن از API افزونه هم میتوانید سطح دلخواه برای میزان بهینه سازی را انتخاب کنید. از معایب این افزونه این است که امکان کاهش حجم تصاویری که حجمی بیشتر از ۵ مگابایت را دارند فراهم نیست.البته تصاویری که استفاده می کنیم بیشتر از ۳ مگ حجم داشته باشند که در این صورت میتوانید ابتدا با نرم افزار کامپیوتری اندازه و رزولوشن عکس را کمتر کنید و بعد که حجمش کمتر شد با استفاده از این افزونه میزان بهینه سازی را بیشتر کنید.

دانلود افزونه reSmush.it


بهترین افزونه‌های کاهش حجم تصاویر در وردپرس

افزونه EWWW Image Optimizer

پست های مرتبط

افزونه EWWW Image Optimizer تا به امروز موفق شده بیش از ۶۰۰٫۰۰۰ نصب فعال را در مخزن وردپرس از آن خود کند که با استفاده از آن میتوانید حجم تصاویر را در وردپرس کمتر کنید. همچنین این افزونه امکان کاهش حجم عکس در وردپرس را در حالی ارائه میدهد که میتوانید از امکان آپلود در یک فضای ابری استفاده کنید. از مزیت‌های این افزونه این است که کار فشرده سازی و بهینه سازی تصاویر در وردپرس در سرورهای خود این افزونه انجام میگیرد. بنابراین اگر به صورت کلی حجم تصاویر را کم کنید با مشکل افزایش مصرف منابع هاست و CPU مواجه نخواهید شد. امکان کم کردن حجم تصاویر وردپرس برای تصاویر قبلی هم فراهم هست.

دانلود افزونه EWWW Image Optimizer


بهترین افزونه‌های کاهش حجم تصاویر در وردپرس

افزونه ShortPixel Image Optimizer

افزونه ShortPixel Image Optimizer تا به امروز موفق شده بیش از ۹۰٫۰۰۰ نصب فعال را به خود اختصاص دهد که برای استفاده از آن نیاز به داشتن حساب کاربری در سایت سازنده دارید. در هر ماه قادر به کم کردن حجم ۱۰۰ تصویر خواهید بود و یکی از مزیت‌های این افزونه این است که تصاویر بهینه شده و تصاویر اصلی در پوشه‌های جدا نگهداری میشوند. بنابراین امکان مقایسه تصویر اصلی و تصویر بهینه سازی شده هم در افزونه قرار گرفته که میتوانید با مقایسه تصویر اصلی میزان بهینه سازی را هم به دلخواه مشخص کنید. این افزونه امکان بهینه سازی تصاویر قبلی را هم خواهد داد.

دانلود افزونه ShortPixel Image Optimizer


بهترین افزونه‌های کاهش حجم تصاویر در وردپرس

افزونه Compress JPEG & PNG images

افزونه  Compress JPEG & PNG images تا به امروز موفق شده بیشتر از ۱۰۰٫۰۰۰ نصب فعال را به خود اختصاص دهد که برای استفاده از این افزونه نیاز به داشتن حسابی کاربری در سایت سازنده خواهید داشت. محدودیتی که این افزونه دارد این است که در هر ماه فقط میتوانید ۱۰۰ تصویر را بهینه سازی کنید. پس اگر در ماه بیشتر از این مقدار تصویر آپلود می‌کنید بر روی این افزونه حساب نکنید. امکان فشرده سازی تصاویر در وردپرس برای تصاویر قبلی هم فراهم می باشد و همچنین میتوانید در تنظیمات افزونه مشخص کنید که کم کردن حجم برای چه تصاویر و با چه اندازه‌هایی انجام گیرد. علاوه بر این میتوانید یک سقف حجمی برای تصاویر مشخص کنید که تصاویری که حجمی بیشتر از این داشتند، بهینه سازی شوند.

دانلود افزونه Compress JPEG & PNG images


مقایسه عملکرد افزونه کاهش حجم تصاویر در وردپرس

حال که با افزونه‌ها و برخی امکانات که ارائه میدهند آشنا شدید در ادامه به بررسی افزونه‌ها در عمل می‌پردازیم. آزمایشی در شرایط یکسان بر روی این افزونه‌ها صورت گرفته که در آن برای تصاویر با فرمت‌های JPG و PNG یک تصویر خاصی انتخاب شده و در هر بار تصویر همراه با فعال بودن یکی از این افزونه‌ها آپلود شده است. در نهایت حجم تصویر بهینه سازی شده و میزان بهینه سازی بر اساس حجم تصویر اصلی مشخص خواهد شد که در نهایت میتوانیم یکی از این افزونه‌ها را به عنوان بهترین افزونه کاهش حجم تصاویر در وردپرس انتخاب کنیم.

فشرده سازی تصاویر با فرمت JPG.

تصویری با فرمت JPG که دارای حجم ۱۱۸ KB می باشد را انتخاب می کنیم. به ترتیب افزونه‌های فوق را فعال کرده و تصویر را در رسانه وردپرس آپلود می‌کنیم. پس از آپلود فایل حجم نهایی و درصد بهینه سازی شده را یادداشت کرده و افزونه را غیرفعال میکنیم. حالا به سراغ افزونه بعدی رفته و همین کار را به ترتیب تکراری می کنیم تا در نهایت همین تصویر با ۵ افزونه فوق آپلود شده و نتیجه را ببینیم. دقت کنید که پس از آپلود تصویر آن را پاک کرده و همچنین هیچ تغییری در نام تصویر داده نخواهد شد. نتیجه‌ای که دریافت می‌شود به شکل زیر است.

افزونهحجم تصویر فشردهمیزان فشرده سازیمتد
reSmush.it۷۶ کیلوبایت۳۰٫۵۹%Lossless
EWWW Image Optimizer۱۱۲ کیلوبایت۵%Lossless
Compress JPEG & PNG images۱۱۴٫۷ کیلوبایت۲٫۸%Lossy
ShortPixel Image Optimizer۶۹٫۲ کیلوبایت۴۱٫۹۴%Lossy
WP Smush۱۱۲ کیلوبایت۵%Lossless

فشرده سازی تصاویر با فرمت PNG.

حال همین کاری که برای تصاویر با فرمت jpg. انجام دادیم را این بار برای تصویر با فرمت png. و حجم ۱۰۲ kb انجام داده و نتایج را یادداشت می‌کنیم که در نهایت نتیجه زیر از آن به دست خواهد آمد.

افزونهحجم تصویر فشردهمیزان فشرده سازیمتد
reSmush.it۳۶ کیلوبایت۶۳٫۸%Lossless
EWWW Image Optimizer۹۷٫۵ کیلوبایت۱٫۹%Lossless
Compress JPEG & PNG images۳۴٫۳ کیلوبایت۶۴%Lossy
ShortPixel Image Optimizer۳۷ کیلوبایت۶۳٫۵%Lossy
WP Smush۹۹ کیلوبایت۲٫۹%Lossless

اگر مقایسه‌ای بین دو فرمت JPG و PNG انجام دهیم و بر اساس امکاناتی که هر یک از این افزونه‌ها در اختیارمان قرار میدهد داشته باشیم، به صورت روشن مشخص است که افزونه reSmush.it بهترین گزینه برای استفاده است. پس  از آن هم افزونه EWWW Image Optimizer است که در درجهدوم قرار دارد. اما با توجه به اینکه افزونه reSmush it دارای تنظیمات و ویژگی‌های کمتری نسبت به افزونه EWWW Image Optimizer می باشد ، پس انتخاب افزونه EWWW Image Optimizer به عنوان بهترین افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس گزینه بهتری می باشد . اما اگر به دنبال امکانات و ویژگی‌های خاصی نیستید و صرفا هدفتان کاهش حجم تصاویر وردپرس می باشد میتوانید از افزونه reSmush.it استفاده کنید.

امیدوارم این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از این مقاله بتوانید افزونه‌ای مناسب برای کاهش حجم تصاویر در وردپرس انتخاب کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .