مرکز آموزش اولین دیتا

تاثیر اولین دیتا در سئو سایت

0

یکی از سوالات متداول وبمستران این است که آیا استفاده از اولین دیتا بر روی سئو تاثیری دارد یا خیر؟ اگر تاثیر دارد تاثیر آن مثبت است یا منفی؟ در این مطلب به تاثیر اولین دیتا بر سئو سایت خواهیم پرداخت و بررسی خواهیم کرد که میزبانی وبسایت در داخل کشور تا چه اندازه در سئو سایت تاثیرگذار است. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

تفاوت اولین دیتا و هاست خارج از کشور

همانطور که می دانید در هنگام مشاهده یک سایت، درخواست از سمت ما به سرور میزبان وب سایت ارسال می شود. این درخواست پس از رسیدن به سرور مورد بررسی و پردازش قرار گرفته و پاسخ آن به سمت ما ارسال می شود. قاعدتا هر قدر مسیر طی شده برای رفت و برگشت درخواست کوتاه تر باشد سرعت بالاتری را شاهد خواهیم بود. بنابراین یکی از تفاوت های اولین دیتا با خارج از کشور این است که معمولا درخواست ها با سرعت بالاتری پاسخ داده می شوند که موجب بالا رفتن میزان سرعت دسترسی به وب سایت می شود.

تاثیر اولین دیتا در سئو

همانطور که در بالا اشاره شد در شرایط یکسان سرعت دسترسی اولین دیتا برای بازدیدکنندگان داخل کشور بدلیل نزدیک بودن آنها به سرور میزبان وب سایت بالاتر خواهد بود. سرعت دسترسی بالاتر نیز تاثیر خوبی در سئو سایت دارد.

آیا اولین دیتا همیشه تاثیر مثبت در سئو دارد؟

در بخش قبل به این موضوع اشاره شد که در شرایط یکسان معمولا سرعت دسترسی اولین دیتا بالاتر است اما باید به موارد مهم دیگری نیز توجه داشت. برای مثال اگر زیرساخت شبکه و سخت افزار و پیکربندی سرور میزبان داخل کشور به شکل مطلوبی نباشد قطعا سرعت دسترسی به آن نه تنها در مقایسه با هاست خارج از کشور بالاتر نخواهد بود بلکه ممکن است پایین تر نیز باشد. به همین جهت توصیه می کنیم در هنگام خرید هاست به کیفیت و کارایی آن توجه ویژه ای داشته باشید. در صورت تمایل پیشنهاد می کنیم سرویس های اولین دیتا را برای میزبانی مطمئن وب سایت خود انتخاب نمایید.

تاثیر اولین دیتا در سئو سایت

نتیجه گیری و جمع بندی

سرعت دسترسی کاربران به یک سایت برای موتور جستجوی گوگل از اهمیت بالایی برخوردار است. دسترسی سریع به هاست موجب می شود تا بازدیدکنندگان به راحتی و با سرعت بالا از وب سایت شما استفاده کنند. این موضوع نیز بصورت مستقیم بر روی کاهش نرخ فرار (Bounce rate) از سایت تاثیر گذاشته و موجب بهبود تجربه کاربری وب سایت خواهد شد. در انتها توصیه می کنیم اگر بخش قابل توجهی از کاربران و بازدیدکنندگان سایت شما از داخل کشور هستند از اولین دیتا برای میزبانی وب سایت خود بهره گیرید. در این خصوص اگر سوال، ابهام و نظری دارید لطفا آن را در بخش نظرات با ما و دیگر خوانندگان در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .