مرکز آموزش اولین دیتا

دلایل مسدود شدن هاست

1

پیغام This Account has been suspended به معنی این که اکانت مسدود شده است.امکان مسدود شدن هاست به دلایل متعددی اتفاق می افتد. از دلایل مهم مسدود شدن هاست اعم از سپری شدن موعد سررسید، مصرف منابع بالا، وجود حملات بر روی سایت، مشکلات امنیتی هاست می باشد.

آکادمی اولین دیتا در این مقاله به آموزش بصورت کامل و مشروح در مورد علل مسدود شدن هاست می پردازد.

This Account has been suspended

در اکثر مواقع این پیغام مورد خوشایند هیچکس بخصوص صاحب سایت نیست. البته در مواقعی ممکن است این موضوع خود خواسته بود و هیچ مشکلی نداشته باشد اما در اغلب موارد این موضوع مربوط به مشکلاتی است که موجب انسداد هاست شده است. در زیر به مجموعه عواملی که می تواند موجب مسدود شدن هاست شود اشاره می کنیم:

  • سپری شدن تاریخ سررسید تمدید هاست
  • مصرف بالای منابع سخت افزاری
  • هک شدن سایت یا وجود مشکلات امنیتی
  • سوء استفاده از هاست و بکارگیری آن برای مقاصد غیرقانونی
  • ارسال تعداد زیاد و یکباره ایمیل از هاست
  • مغایرت استفاده با قوانین میزبان فا

سپری شدن تاریخ سررسید تمدید هاست

با توجه به اینکه تحویل، اطلاع رسانی و تعلیق سرویس های هاست در اولین دیتا بصورت کاملا خودکار انجام می شود اگر موعد سررسید هاست شما فرا رسیده و از آن گذشته باشید هاست بصورت خودکار مسدود می شود. البته توجه داشته باشید که پرداخت مبلغ تمدید، هاست بالافاصله و بصورت خودکار رفع انسداد می شود. موضوعی که باید به آن توجه داشت باشید این است که شما حداکثر تا یک هفته فرصت دارید پس از تاریخ سررسید نسبت تمدید هاست خود اقدام نمایید. با توجه به تعدد اکانت ها و بار مالی حاصل از نگهداری آنها، سرویس های مسدود شده پس از گذشت ۷ روز بصورت کامل از روی سرورهای اولین دیتا حذف می شوند.

مصرف بالای منابع سخت افزاری

زمانیکه از سیستم عامل کلاد لینوکس استفاده می شود که به هر هاست منابع اختصاصی می توان اختصاص داد. بنابراین هیچ هاستی در اولین دیتا بدلیل مصرف بالای منابع مسدود نمی شود. روال کار به اینصورت است که اگر منابع یک هاست برای سایت کافی نباشد به کاربر اطلاع داده می شود تا نسبت به ارتقا سرویس خود اقدام نماید.

هک شدن سایت یا وجود مشکلات امنیتی

زمانی که سایتی هک شود و از طریق دیتاسنتر ایمیل Abuse دریافت شود این موضوع به کاربر اطلاع داده می شود. در صورت عدم رسیدگی، اکانت تا زمان رسیدگی مناسب مسدود می شود. دلیل این است که معمولا هک شدن سایت ها با سوءاستفاده همراه است. مواردی مانند ارسال اسپم، فیشینگ و …

سوء استفاده از هاست

سرویس هاست برای میزبانی وب سایت است اما در مواردی ممکن است کاربر اقدام به استفاده غیرمتعارف کرده و از آن سوءاستفاده کند. در اینصورت سرویس هاست مسدود می شود و در برخی مواقع قابل رفع انسداد نخواهد بود.

ارسال تعداد زیاد و یکباره ایمیل از هاست

ارسال ایمیل های انبوه مغایر قوانین هر هاستینگی است. این موضوع سرور و آی پی آن را با مشکل فنی و اعتباری مواجه می کند. در واقعی حتی ممکن است سرور توسط دیتاسنتر تعلیق و از دسترس خارج شود. به همین جهت می بایست توجه داشته باشید که تعداد ارسال ایمیل مجاز در حدود ۱۰۰ در ساعت و نهایتا ۴۰۰ در روز است.

مغایرت استفاده با قوانین

برای اینکه بصورت کامل در جریان کار باشید پیشنهاد می کنیم قوانین استفاده هاستینگ مورد استفاده را مطالعه نمایید با مطالعه قوانین استفاده و تلاش در جهت تامین امنیت سایت می توانید نگرانی حاصل از این موضوع را برطرف نمایید.

امیدواریم این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید از مسدود شدن هاست خود به دلایل ذکر شده جلوگیری کنید .

1 نظر
  1. محمد می گوید

    سلام . ممنونم از شما کارم رو راه انداخت . ممنونم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .