مرکز آموزش اولین دیتا

روش حل خطا Upload: Failed to write file to disk در وردپرس

0

خطای Upload: Failed to write file to disk در وردپرس در زمان آپلود فایل در وردپرس به این معنی می باشد که به دلایلی قادر به آپلود فایل در هاست نیستید. همانطور که میبینید نوشته شده که خطا در نوشتن، و تنها معنی که از این پیغام برداشت می شود این است که دسترسی به مسیری که در حال آپلود فایل هستید برای وردپرس مقدور نمی باشد و به همین علت با این خطا مواجه می شوید.

آکادمی اولین دیتا در این آموزش به نحوه رفع خطای Upload: Failed to write file to disk در وردپرس می پردازد که طبق این آموزش میتوانید مشکل آپلود نشدن فایل در وردپرس را برطرف کنید.

رفع خطای Upload: Failed to write file to disk در وردپرس

تنها دلیلی که باعث  می شود با این خطا در وردپرس مواجه شوید و به اصطلاح دسترسی برای آپلود فایل در وردپرس فراهم نباشد بدلیل تغییر سطح دسترسی در پوشه فایل‌های وردپرس می باشد که برای رفع مشکل باید سطح دسترسی در وردپرس را تغییر دهید. همانطور که میدانید و قبلا هم در مقالات ذکر شده هر فایل و پوشه در هاست دارای یک سطح دسترسی ویژه‌ای می باشدکه با استفاده از این سطح دسترسی هر کاربری بر اساس شرایطی که دارد قادر به مشاهده یا ایجاد تغییراتی در این مسیرها باشد که در مقاله نحوه تغییر سطح دسترسی فایل ها در سی پنل cpanel مفصلا در این مورد بحث کردیم.

حالا برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس هم داستان به همین صورت می باشد و باید وردپرس هم برای فایل‌هایی که از طریق رسانه آپلود می‌کنید دسترسی‌های لازم را داشته باشد تا بتواند فایل را در مسیر wp-content که مربوط به فایل‌های آپلود شده در وردپرس می باشد بارگذاری کند. پس برای رفع خطای Upload: Failed to write file to disk در وردپرس باید این دسترسی را فراهم کنید. برای این منظور ابتدا وارد هاست خود شده و سپس روی گزینه File Manager کلیک کنید.

روش حل خطا Upload: Failed to write file to disk در وردپرس

پست های مرتبط

پس ازورود به محیط مدیریت فایل‌ها در هاست ، به مسیر public_html مراجعه کنید. حالا اگر در همین مسیر اقدام به نصب وردپرس کرده باشید پوشه‌ای به نام wp-content  میبینید. روی این پوشه در هاست سی پنل راست کلیک کرده و روی گزینه Change Permissions کلیک کنید.

روش حل خطا Upload: Failed to write file to disk در وردپرس

روش حل خطا Upload: Failed to write file to disk در وردپرسهمانطور که در تصویر بالا میبینید، در ستون آخر که با نام Permissions میباشد هر فایل و پوشه ای که داخل هاست شما وجود دارد یک سطح دسترسی برای خود دارد تا قابلیت نوشتن و خواندن در پوشه و یا فایل مورد نظر فراهم شود تا بتوانید فایل در پوشه مورد نظر اضافه/حذف کنید و برای فایل‌ها هم امکان ویرایش و مدیریت آنها فراهم باشد. بنابراین پوشه wp-content که در اینجا با سطح دسترسی ۷۵۵ قرار دارد حتما باید برای اینکه قابلیت نوشتن را داشته باشد و بتوانید فایلی در این پوشه آپلود کنید روی این میزان سطح دسترسی تنظیم شده باشد. بعد از کلیک روی Change Permissions پنجره مقابل  باز میشود که میتوانید این سطح دسترسی را کنترل کنید.

حالا همانطور که در تصویر بالا میبینید تیک گزینه موجود در ردیف write که در ستون user قرار دارد و با علامت فلش مشخص می باشد را فعال کنید تا در بخش Permission سطح دسترسی که بر اساس عدد نمایش داده شده بر روی ۷۵۵ تنظیم شود و در نهایت روی دکمه Change premissions کلیک کنید تا سطح دسترسی تغییر پیدا کند. پس از تغییر سطح دسترسی اگر به پیشخوان وردپرس مراجعه کنید خواهید دید که خطای آپلود نشدن فایل در وردپرس برطرف شده و میتوانید به راحتی هر فایلی که قصد دارید در وردپرس آپلود کنید.

اما اگر با این روش هم موفق نشدید و باز هم خطا داده شد این بار باید سطح دسترسی پوشه‌های داخلی را چک کنید. یعنی وارد پوشه wp-content شده و سپس پوشه uploads را به همین شکل بررسی کنید. اگر سطح دسترسی روی عددی غیر از ۷۵۵ بود باید آن را به این میزان تغییر دهید. اگه سطح دسترسی این پوشه درست بود، این بار وارد پوشه uploads شده و پوشه‌هایی که بر اساس تاریخ می‌بینید را بررسی کنید. از آنحایی که اگر تنظیمات وردپرس را تغییر نداده باشید، وردپرس فایل‌ها را بر اساس تاریخ پوشه بندی میکند که باید بر اساس تاریخ امروز که به صورت سال و ماه است وارد پوشه‌های سال و ماه شده و به همین شکل سطح دسترسی در وردپرس را بررسی کنید. به عنوان مثال اگر در تاریخ ۲۰۱۸/۰۷/۰۳ باشید، برای بررسی این مورد باید به این ترتیب عمل کنید که به مسیر wp-content/uploads در هاست مراجعه کنید. حالا تو این مسیر پوشه ۲۰۱۸ را بررسی کنید که سطح دسترسی روی ۷۵۵ باشه و اگر درست بود این بار وارد این پوشه شده و این بار پوشه ۰۷ که مربوط به ماه هفتم میلادی می باشد را بررسی کنید. تمامی مسیرهایی که تا رسیدن به فایل اپلودی طی میشود باید از این سطح دسترسی پیروی کنند.

امیدوارم این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید اقدام به رفع خطای Upload: Failed to write file to disk وردپرس کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .