مرکز آموزش اولین دیتا

محدود شدن سایت ها در نتایج جستجوی گوگل

0

درست است که آپدیت قدرتمندترین موتور جستجو قطعاً خبر مهمی است، ولی به یاد داشته باشید گوگل تقریباً هر روز و گاهی چند بار در روز الگوریتم خود را آپدیت می کند.

نتایج جستجو در سراسر جهان و به زبان های مختلف، متفاوت است و تفاوت در نمایش نتایج در گوگل، عنصر این موتور جستجو بوده و چیزی نیست که به یکدفعه اتفاق افتاده باشد.

البته آپدیت اخیر گوگل یک مورد قابل توجه بود و به هیچ وجه قابل قیاس با بروز رسانی های مداوم گوگل نیست.

بر طبق این بروز رسانی، از این به بعد در نتایج جستجو برای یک عبارت خاص بیش از دو صفحه از یک سایت را در نتایج جستجوی گوگل نخواهید دید.

گوگل در یک رشته توییت اعلام کرده است هدف از این بروزرسانی افزایش تنوع در نتایج جستجو و سایت ها می باشد که این امر باعث می شود از این به بعد در صفحه نتایج جستجوی گوگل بیش از دو صفحه از یک سایت نشان داده نخواهد شد.

البته ممکن است در برخی از مواقع خاص، الگوریتم گوگل چندین صفحه (بیش از دو صفحه) از یک سایت را که محتوای مشابهی دارند و کاملاً با عبارت جستجو شده مطابقت دارند در صفحه نتایج خود نمایش دهد. احتمال بروز همچین اتفاقی غالباً در جستجوی نام های تجاری وجود دارد به عنوان مثال اگر amazon را جستجو کنید احتمالاً بیش از دو صفحه در نتایج از سایت amazon.com نمایش خواهد داشت.

با توجه به این که الگوریتم جدید گوگل تنها براساس دامنه عمل می کند بنابراین انتظار می رود رفتار این الگوریتم با ساب دامین های یک سایت یکسان خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .