مرکز آموزش اولین دیتا

پهنای باند چیست؟

0

یکی از فاکتورهای مهم در قیمت گذاری سرویس های هاست، میزان پهنای باند یا ترنسفر ماهیانه یا Band Width پلن هاستینگ است. حال ببینم مفهوم آن دقیقا چیست؟

پلی را فرض کنید که ماشین ها بر روی این پل در حال حرکت هستند، قطعا هر چقدر عرض پل بزرگتر باشد، تعداد ماشین بیشتری از این پل در هر لجظه قابل تردد هستند. پل برای ماشین ها همانند پهنای باند برای دیتا در فضای مجازی می باشد. در حقیقت تبادل دیتا میتواند مصرف کننده پهنای باند باشد.

پست های مرتبط

در مورد شاخص تاثیر پهنای باند یک سایت برروی عملکرد آن میتوان گفت که هر چه پهنای باند کمتر باشد سرعت لود شدن سایت شما برای کاربرانی که از سایت بازدید می کنند کمتر می شود. اگر هم تعداد کاربران زیادی دارید شاید بعضی ها مجبور شوند که دوباره به بارگزاری سایت مشغول شوند. به هر حال اگر پهنای باند شما از میزان مجاز خریداری شده در ماه بیشتر شد باید تا پایان ماه صبر کنید تا پهنای باند شما از اول شارژ شود و یا درخواست خود بابت خرید پهنای باند مازاد را به شرکت میزبان خود اطلاع دهید.

یعنی پهنای باند پلن هاستینگ شما از ابتدای ماه میلادی شروع به مصرف کرده و انتهای ماه مجدد شارژ می شود.

میزان استفاده از پهنای باند به عوامل متعددی همچون، تعداد بازدید کنندگان سایت شما، میانگین صفحاتی که هر بازدید کننده با مراجعه به سایت باز می کند، میزان حجم و سایز صفحات سایت و نیز تعداد ایمیل هایی که رد و بدل می گردد، مربوط می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .