مرکز آموزش اولین دیتا

کلود لینوکس CLOUDLINUX چیست؟

0

کلود لینوکس، سرور مجازی و اختصاصی شما را به لینوکس امن، با ثبات و سودآور تبدیل می کند. کمپانی Cloudlinux بیش از چندین سال است که فعال می باشد و مدیران زیادی تعداد مشتریان خود را که میلیون ها نفر می باشند با استفاده از این تکنولوژی مدیریت و سایت آنها را بر روی سرور پیکربندی می کنند.

بنا به گزارش سایت کلود لینوکس، این سیستم عامل در سال ۲۰۱۰ به بازار عرضه گردید و بیش از ۶۰۰۰۰ نصب فعال دارد و همچنین بیش از ۴۰۰۰ مدیر سرور برای ارائه محصولات هاست و میزبانی وب خود از کلود لینوکس برای خدمات دهی به مشتریان استفاده می کنند.

افتخارات کلود لینوکس :

 • بیش از ۱۰۰ دیتاسنتر از کمپانی Cloudlinux نمایندگی فعال دارند.
 • دارای بیش از ۶۰۰۰۰ لایسنس فعال برای مدیران سرورها
 • دارای ۴۰۰۰ مدیر سرور فعال که از این سیستم عامل در سرورهای خود استفاده می کنند.
 • فعال بودن Cloudlinux بر روی بیش از ۲۰ میلیون وب سایت

در این مقاله ما به معرفی سیستم عامل کلود لینوکس اشاره می کنیم و برای آموزش نصب Cloudlinux در سرور لینوکس Centos به آموزش نصب Cloudlinux در سرور لینوکس Centos که توسط رایان وب هاست برای شما آماده شده است، مراجعه کنید.

رسیدن به یک سطح بالایی از ثبات می تواند مشکل باشد، گاهی اوقات برای برخی شرکت های میزبانی وب اشتراکی غیر قابل حصول می باشد. ممکن است به صورت ناگهانی مقدار استفاده سرور میزبانی وب از پردازنده CPU، رم و منابع ترافیک شبکه زیاد شود که در برخی مواقع این عمل توسط هکرها به بعضی از سیستم عامل انجام می شود. که سیستم عامل Cloudlinux با تعیین منابع برای هر سایت این امکان را برای مدیران سرورها فراهم می کند که در صورت حمله به یک سایت و یا اینکه یک سایت منابع زیادی از سرور را مصرف کند فقط برای آن سایت ارور ۵۰۰ و یا عدم دسترسی از سوی سرور هاست صادر شده و دیگر سایت ها بدون مشکل ،آنلاین هستند.

با استفاده از کلود لینوکس که بهترین گزینه برای منابع اختصاصی برای هر کاربر در سرورهای میزبانی وب اشتراکی می باشد می توانید خیلی راحت منابع سرور را برای هر کاربر از قبیل مقدار CPU، رم، سرعت هارد، تعداد ورودی هم زمان در لحظه و دیگر موارد را تنظیم کنید.

یکی از قابلیت های Cloudlinux این است که نیاز نیست برای هر کاربر به صورت دستی این کار را انجام دهید و فقط کافی می باشد بر روی Package های cPanel و یا هر کنترل پنل دیگر این تغییرات را اعمال کنید تا سیستم عامل بر روی کاربرانی که در این پکیج ها هستند محدودیت شما را اعمال کند.

چگونه CloudLinux برای مدیریت سرورهای میزبانی وب اشتراکی به ما کمک می کند؟

یک سرور، میزبان مشترک می باشد که در آن ممکن است صدها سایت مشتریان فعال باشد و هر سایت بدون محدودیت از منابع سرور استفاده می کند و ادمین سرور هم امکان محدود کردن منابع برای هر کاربر را ندارد و برای مدیر سرور محدودیت بدون کلود لینوکس یک کار سخت و یا شاید نشدنی می باشد. اگر یک وب سایت مقدار ناعادلانه منابع استفاده کند، سرور میزبانی وب کند می شود و در نتیجه بر روی کیفیت خدمات شما به عنوان شرکت خدمات میزبانی وبتاثیر منفی فراوانی دارد.

بدون Cloudlinux می توانید برای هر کاربر یک محدودیت خاص تعیین کنید ولی پیدا کردن کاربرانی که منابع زیادی مصرف می کنند وقت گیر و مشکل ساز می باشد. پس اولین دیتا به شما پیشنهاد می کند برای سرورهای میزبانی وب اشتراکی از کلود لینوکس برای محدودیت در منابع استفاده شده در هر کاربر و مشتری استفاده کنید.

برخی ویژگی های استفاده از کلود لینوکس :

 • مجموعه منابع از پیش تعیین شده توسط مدیر سرور برای هر مشتری
 • پایداری و ثبات در سرور میزبانی وب اشتراکی
 • استفاده کلود لینوکس از سیستم عامل دارای هسته سخت و امن
 • امکان فعال کردن تغییر نسخه PHP توسط کاربر
 • پایداری خروجی عملکرد پایگاه داده

و همچنین ویژگی های زیادی از قبیل مانیتورینگ سرور و وب سایت ها در محیط گرافیکی سرور برای بخش فنی شرکت میزبانی هاست اشتراکی، که بخش فنی می تواند به صورت ویژه با بررسی این بخش از عملکرد هر وبسایت مطلع و اخطارهای لازم را در خصوص منابع مصرفی بیش از حد هر کاربر به او ارسال کند.

ویژگی های استفاده از Cloudlinux در سرورهای cPanel :

 • استفاده از فناوری CageFS منحصر به فرد
 • جلوگیری از دیدن شدن فایل ها و کاربران cPanel توسط یکدیگر
 • افزایش بهره وری سرور
 • نسخه پی اچ پی چندگانه
 • هسته سخت
 • رابط گرافیکی مدیریت در پنل cPanel توسط مشتریان و WHM توسط مدیران سرورها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .