مرکز آموزش اولین دیتا

Google Alert چیست ؟

0

همه ما قابلیت خبرنامه یا Newsletter را از مدت ها پیش می شناسیم. امکانی که پس از به وجود آمدن وب سایت های داینامیک در شبکه جهان اینترنت ظهور کرد و به نوعی برادرِ RSS محسوب می شود. امروزه به دلیل اینکه وب سایت های خبری زیادی از جنبه های گوناگون به یک موضوع خاص می پردازند ، اشتراک ده ها فید خبری و Newsletter و دریافت تعداد زیادی ایمیل که باید در بین آن ها به دنبال موضوع مورد نظرمان بگردیم ، یک وظیفه سخت و زمان بر است.

از سوی دیگر لزوم آگاهی از اخبار خاص برای دپارتمان ها و کارمندان بخش های خاصی از سازمان بسیار مهم است. شرکت Google با در نظر گرفتن چنین نیازهایی یک امکان جالب را در سرویس جست و جوی اخبار خود ، گنجانده است.

Create Google News Alert

برای ایجاد Alert در جست و جوی اخبار Google ، کافی است که پس از جست و جوی کلمه مورد نظر و مشاهده نتایج Search در بخش Google News به انتهای صفحه مراجعه نمایید.

Google Alert چیست ؟

همان طور که در تصویر مشاهده می نمایید ، یک دکمه با نام Create Alert در انتهای صفحه قرار گرفته است. بر روی آن کلیک کنید. ( دقت داشته باشید که لازم است قبل از جست و جوی کلمه کلیدی با حساب Gmail خود لاگین کرده باشید. )

اکنون بر روی Show Options کلیک کنید.

پست های مرتبط

Google Alert چیست ؟

یکی از گزینه های مهم ، آیتمِ How Often است. برای مثال اگر مقدار آن را بر روی As-it-happens قرار دهید ، به محض اینکه ربات موتور جست و جوی گوگل خبر جدیدی را در وب سایت های تحت پوشش ، درباره آن کلمه کلیدی پیدا کند ، لینک آن را به ایمیل شما ارسال می نماید. البته در این حالت برای برخی کلمه های کلیدی ، تعداد اخبار بسیار زیاد خواهد بود. پیشنهاد می گردد که How Often را بر روی At most once a day قرار دهید.

در این وضعیت روزانه اخبار جدید ، به شما ارسال خواهد شد.

گزینه Sources ، این امکان را به شما خواهد داد ، که انتخاب کنید ، کدام اخبار مربوط به شما ارسال شود. برای مثال چون در این مثال کلمه مورد جست و جوی ما VMware است ، Finance باعث می شود که وضعیت سهام شرکت VMware نیز به صورت روزانه به ایمیل ما ارسال شود. یا اگر گزینه Books را نیز فعال کنید ، کتاب های جدید منتشر شده در سرویس Google Books که درباره VMware باشند نیز به شما اطلاع داده می شود.

Google Alert چیست ؟

در نهایت دوباره بر روی Create Alert کلیک نمایید. بلافاصله Alert سفارشی شما ایجاد خواهد شد.

برای مشاهده و ویرایش لیست کامل Alert هایی که تا به حال تنظیم کرده اید ، کافی ست که به ساب دایرکتوری Alerts در وب سایت گوگل ( این لینک ) مراجعه نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .