مرکز آموزش اولین دیتا

نکات مفید در پیکربندی وردپرس – بخش سوم

0

افزایش میزان حافظه PHP
ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام فعالسازی برخی از افزونه ها، با خطای کمبود حافظه (Memory Exhausted Error) مواجه شده باشید و به همین دلیل امکان فعالسازی و استفاده از آن افزونه را نداشته باشید! اما دیگر نگران نباشید ما در این اینجا به شما یاد خواهیم داد که چگونه این مشکل را به راحتی حل کنید.
برای افزایش اندازه حافظه PHP کد زیر را در فایل wp-config.php سایت خود جایگذاری کنید.

define('WP_MEMORY_LIMIT', '64M');

توجه : این کد ممکن است به دلیل محدودیت اعمال شده از طرف برخی از هاست ها بر روی برخی از هاست ها عمل نکند، جهت رفع این مشکل و افزایش مقدار حافظه PHP با پشتیبانی هاست خود تماس بگیرد.

بهینه سازی خودکار دیتابیس

از وردپرس ۲.۹ به بعد ویژگی جدیدی اضافه شده است که به کاربران این امکان را می دهد به صورت خودکار اقدام به بهینه سازی دیتابیس (Database) کنند. جهت فعالسازی این ویژگی کد زیر را در فایل  wp-config.php قرار دهید.

define('WP_ALLOW_REPAIR', true);

پس از فعالسازی صفحه مربوط به تنظیمات، از آدرس زیر قابل مشاهده است.

http://www.yoursite.com/wp-admin/maint/repair.php

توجه : در حالت عادی که دیتابیس بدون مشکل است، نیازی به فعالسازی این ویژگی نیست. از این ویژگی فقط برای تعمیر دیتابیس آسیب دیده استفاده نمایید و پس از تعمیر و بهبود دیتابیس حتما قطعه کد را از فایل wp-config.php حذف نمایید.

Custom User / UserMeta Tables

وردپرس به صورت پیش فرض اطلاعات مربوط به کاربران را در جدول های wp_users و wp_usermeta ذخیره می کند. چنان چه بخواهید آدرس محل ذخیره سازی این اطلاعات را تغییر دهید از کد زیر در wp-config.php استفاده نمایید.

define('CUSTOM_USER_TABLE', $table_prefix.'my_users');
define('CUSTOM_USER_META_TABLE', $table_prefix.'my_usermeta');

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .