مرکز آموزش اولین دیتا

نکات مفید در پیکربندی وردپرس – بخش دوم

0

بازبینی پست / Post Revisions

امکان جالب و بسیار کاربردی که در ورژن های اخیر وردپرس، به آن اضافه شده است، امکان بازبینی پست یا همان Post Revisions است. بر پایه این ویژگی اگر قبل از ذخیره و انتشار پست به هر دلیلی، نظیر کرش مرورگر یا قطع برق، این امکان برای شما فراهم است که محتوای ذخیره شده را باز گردانی کنید. همچنین با کمک این ویژگی اگر شما ویرایشی بر روی پست خود اعمال کنید و آن را نپسندید، می توانید نسخه قبل از ویرایش را احیا نمایید.

هرچند این امکان بسیار مهم و ضروری است اما به دلیل تعداد نسبتا بالای ذخیره خودکار نوشته ها توسط این ویژگی، موجب کلافگی برخی از کاربران می شود. و یا بلعکس برخی از کاربران تمایل به دخیره خودکار تعداد بیشتری نوشته در مدت زمانی خاص دارند.

در این نوشته می خواهیم به شما نحوه شخصی سازی Post Revisions را آموزش دهیم.

پیکربندی زمان ذخیره سازی خودکار:

به طور پیش فرض وردپرس هر ۶۰ ثانیه، یک ذخیره خودکار از روی نوشته ها تهیه می کند. شما با ویرایش کد زیر قادر به افزایش یا کاهش این زمان هستید.

define('AUTOSAVE_INTERVAL', 120); // in seconds

پیکربندی تعداد ذخیره خودکار:

با تغییر عدد ۵ قطعه کد زیر امکان تعیین تعداد فایل های ذخیره خودکار برای هر نوشته را خواهید داشت.

define('WP_POST_REVISIONS', 5);

غیر فعال کردن این ویژگی:

اگر جزء کسانی هستید که به این ویژگی علاقه ای ندارید و تمایل به غیر فعال کردن آن دارید، از کد زیر استفاده نمایید.

define('WP_POST_REVISIONS', false);

توجه داشته باشید که کدهای ذکر شده باید به فایل wp-config.php اضافه گردند.

سطل زباله / Trash Feature

یکی از امکانات کاربردی دیگری که از ورژن ۲.۹ وردپرس به هسته آن اضافه شده است، ویژگی سطل زباله یا Trash Featureاست. این وِزگی درست مثل سطل زباله ویندوز عمل می کند. یعنی اگر شما نوشته ای را پاک کنید، به طور کلی پاک نشده و به سطل زباله منتقل می شود. بر همین اساس اگر شما اشتباها مطلبی را پاک کردید، به راحتی می توانید آن را بازیابی کنید.

اما در این بین مسئله ای وجود دارد که ممکن است باعث آزار کاربران شود و آن این است که محتویات سطل زباله وردپرس به صورت پیش فرض هر ۳۰ روز یک بار خالی می شود. به همین جهت ممکن است نیاز باشد، قبل از پایان یک ماه شما نیاز به حذف مرتب دوره ای نوشته ها (خالی کردن سطل زباله) داشته باشید. شما با قرار دادن کد زیر در wp-config.php  قادر به انجام این کار به صورت همیشگی خواهید بود؛ فقط کافی است به جای عدد ۳۰ مقدار دلخواه خود را وارد نمایید.

define('EMPTY_TRASH_DAYS', 30 ); //Integer is the amount of days

جهت غیر فعالسازی این ویژگی از کد زیر استفاده کنید. اما به یاد داشته باشید که با غیر فعالسازی آن، دیگر جایی به نام سطل زباله وجود ندارد و اگر اشتباها نوشته ای را پاک کنید، آن می شود که نباید …

define('EMPTY_TRASH_DAYS', 0 );

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .