مرکز آموزش اولین دیتا

نکات مفید در پیکربندی وردپرس – بخش اول

0

دنیای وردپرس آنقدر گسترده است که حتی وردپرس کارهای حرفه ای و با سابقه نیز ممکن است چیزهای زیادی از آن هنوز ندادند، مبتدیان که جای خود دارند. در این سلسله پست های آموزشی قصد داریم نکات مفیدی در مورد پیکربندی (Configuration) وردپرس که شاید آن ها را نمی دانید، بیان کنیم به امید این که مورد استفاده شما قرار گیرد و گره ای از کارتان باز کند. پس لطفا تا انتهای این نوشته ها با ما همراه باشید.

کلیدهای امنیتی / Security Keys

کلیدهای امنیتی یا همان Security Keys، مجموعه ای از متغیرهای تصادفی هستند که برای بهبود رمزگزاری اطلاعات ذخیره شده در کوکی کاربران مورد استفاده قرار می گیرند. از وردپرس نسخه ۳ به قبل شما باید این کلیدهای امنیتی را به صورت دستی در wp-config.php اضافه می کردید، اما از وردپرس ۳ به بعد این کار به صورت خودکار انجام می شود. ضمنا این نوع کدها در وردپرس ۳ به قبل شامل چهار نوع بود اما از نسخه ۳ به بعد به هشت نوع افزایش یافت.

این کدها که در wp-config.php باید باشند (قرار بگیرند) به شرح زیر هستند :

define('AUTH_KEY', 'put your unique phrase here');
define('SECURE_AUTH_KEY', 'put your unique phrase here');
define('LOGGED_IN_KEY', 'put your unique phrase here');
define('NONCE_KEY', 'put your unique phrase here');
define('AUTH_SALT', 'put your unique phrase here');
define('SECURE_AUTH_SALT', 'put your unique phrase here');
define('LOGGED_IN_SALT', 'put your unique phrase here');
define('NONCE_SALT', 'put your unique phrase here');

آدرس بلاگ/سایت / Blog/Site Address

در تنظیمات وردپرس آدرس دو بخش وردپرس و سایت را مشخص می شود که هر دوی آن ها به دیتابیس اضافه می شود. توسعه دهندگان هر زمان که بخوهند می توانند آن ها را در پوسته فراخوانی کنند. در WordPress 2.2 دو دستور برای باطل کردن مقادیر دیتابیس بدون تغییر آن ها وجود دارد :

define('WP_HOME', 'http://www.wpbeginner.com');
define('WP_SITEURL', 'http://www.wpbeginner.com');

با قرار دادن قطعه کد بالا در wp-config.php  ، تعداد دیتابیس کوئری ها (database queries) کم شده و این کار در نهایت منجر به بهبود و افزایش کارایی سایت می گردد.

ثابت های اف تی پی یا اس اس اچ / FTP/SSH Constants

وردپرس به صورت پیش فرض امکان بروز رسانی افزونه ها و هسته وردپرس را فراهم کرده است.علاوه بر آن شما از طریق وردپرس نیز می توانید افزونه های مختلف را نصب کنید. در این بین در برخی سرورها برای هر بار بروزرسانی افزونه ها نیاز به برقراری اتصال FTP/SSH می باشد و به همین جهت شما باید هر بار اطلاعات لازم برای اتصال را وارد کنید که کاری زمان بر و خارج از حوصله می باشد. با جایگذاری قطعه کد زیر در wp-config.php  این مشکل حل شده و شما با خیالی آسوده به انجام کارهای خود می پردازید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .