مرکز آموزش اولین دیتا

راهنمای خطایابی در وردپرس (گام به گام)

0

راهنمای خطایابی در وردپرس (گام به گام)

ایا در سایت خود دچار خطا شده اید؟ایا نمیدانید که باید چگونه این خطای بوجود امده را رفع کنید؟بسیاری از خطا هایی که در وردپرس رخ میدهند را میتوانید با روش هایی که در این مقاله گفته شده است رفع کنید.پس باما همراه باشید.

۱-ایجاد نسخه پشتیبانی

قبل از انجام هرکاری ابتدا یک نسخه پشتیبانی از سایت وردپرسی خود بگیرید تا در صورت رخ دادن مشکلی بتوانید بدون هیچ مشکلی از نسخه پشتیبانی استفاده کنید.

۲-غیر فعال کردن همه افزونه

بسیاری از خطا ها مربوط به این است که پلاگینی با پلاگین های دیگر دچار تضاد و ناهماهنگی است.برای اینکه متوجه این شوید که مشکل شما از سوی پلاگینی است میتوانید از طریق”افزونه ها > افزونه های نصب شده” وارد مدیریت افزونه ها شوید در اینجا شما باید تمام افزونه ها را انتخاب کنید و حالت غیر فعال کردن را اجرا کنید.حالا تمام افزونه های شما غیر فعال شد.

troubleshooting-guide-wordpress-1

اگر دسترسی به مدیریت وردپرس ندارید میتوانید با وارد شدن به مدیریت هاست خود و وارد مسیر wp-content شوید در این مسیر یک پوشه با نام plugin وجود دارد حالا کافیست اسم این پوشه را به اسم دیگری تغییر دهید مثلا : plugin-deactivate حالا افزونه های سایت شما غیر فعال شدند.برای فعال کردن افزونه ها نام پوشه را به plugin تغییر دهید.

۳-تغییر ظاهر پوسته وردپرس

گاهی اوقات ممکن است برخی از مشکلات مربوط به پوسته وردپرس باشند.کافیست وارد “نمایش > پوسته ها” شوید و در اینجا پوسته دوهزار و شانزده یا دوهزار و پانزده را انتخاب کنید.

troubleshooting-guide-wordpress-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اگر دسترسی به مدیریت وردپرس ندارید کافیست از طریق مدیریت هاست wp-content > theme وارد مدیریت پوسته ها شوید در اینجا پوسته هایی که میخواهید داشته باشید را انتخاب و دانلود کنید و سپس همه پوسته ها را حذف کیند به غیر از پوسته دوهزار و شانزده و یا دوهزار و پانزده.

۴-تازه کردن پیوند های یکتا

گاهی اوقات شاید پیوند های یکتا به روز نشده باشند و به همین ترتیب برخی صفحات به صفحه ۴۰۴ هدایت شوند ولی برای رفع این شمل کار زیادی لازم نیست انجام دهید فقط کافیست از طریق “تنظیمات>پیوند های یکتا” وارد صفحه تنظیمات پیوند ها شوید و در اینجا تنها بر روی دکمه ذخیره ی تغییرات کلیک کنید.

۵-فایل .htaccess

خطا های داخل سروری ممکن است از فایل .htaccess باشند.

ابتدا شما باید از طریق هاست فایل .htaccess را پیدا و دانلود کنید(این فایل در ریشه هاست میباشد) حالا شما از این فایل یک نسخه پشتیبانی دارید و در مرحله بعد این فایل را از روی هاست حذف کنید.

حالا از طریق “تنظیمات>پیوند های یکتا” وارد مدیریت پیوند های یکتا شوید و بر روی دکمه ذخیره ی تغییرات کلیک کنید تا ساختار پیوند ها به روز رسانی شوند با این کار یک فایل .htaccess بازسازی شده جدید برای سایت شما ایجاد میشود.

۶-مشکل ادرس سایت

برخی از خطا ها مربوط به ادرس سایت میشباشند که در نتیجه منتهی به صفحه ۴۰۴ و برخی از مشکلات دیگر میشوند.

برای مشاهده مدیریت ادرس میتوانید از طریق “تنظیمات > همگانی” وارد مدیریت ادرس شوید در اینجا باید توجه کنید که در فیلد نشانی وردپرس و نشانی سایت به درستی ادرس سایت شما وارد شده باشد.

troubleshooting-guide-wordpress-3

 

 

 

 

 

اگر دسترسی به مدیریت وردپرس ندارید میتوانید با اضافه کردن کد زیر به فایل wp-config.php تغییرات را انجام دهید :

define('WP_HOME','http://example.com');
define('WP_SITEURL','http://example.com');

توجه : به جای example.com ادرس دامنه خود را وارد کنید.

از طریق فایل functions.php نیز میتوانید ادرس سایت را درست کنید.برای اینکار کافیست کد زیر را به فایل functions.php اضافه کنید :

update_option( 'siteurl', 'http://example.com' );
update_option( 'home', 'http://example.com' );

این کد را به اخر فایل functions.php اضافه کنید و در صورت درست شدن سایت میتوانید کد را از فایل حذف کنید.

توجه:به جای example.com ادرس دامنه خود را وارد کنید.

۷-بررسی تنظیمات خواندن

troubleshooting-guide-wordpress-4

هنگامی که در حال نصب وردپرس هستید گزینه ای به شما نمایش داده میشود که میتوانید انتخاب کنید که ایا موتور های جستجوگر محتوای سایت شما را بررسی کنند و یا خیر حالا اگر خیر را انتخاب کرده اید و یا یادتان نمیاید که کدام گزینه را انتخاب کرده اید میتوانید از طریق”تنظیمات>خواندن” وارد تنظیمات این بخش شوید و در این صفحه در قسمت نمایش به موتور های جستجو اگر گزینه این بخش فعال است تیک گزینه این قسمت را بردارید.اگر این گزینه فعال باشد دیگر محتوای سایت شما در گوگل ایندکس نمیشود.

۸-عیب یابی مشکلات ایمیل

بسیاری از میزبانی های ایمیل به درستی پیکربندی نشده اند و همین نادرستی در پیکربندی باعث میشود که شما به درستی نتوانید ایمیلی از طرف وردپرس دریافت کنید. اگر ایمیلی نمیتوانید از وردپرس دریافت کنید حتما پیکربندی ایمیل را مورد بررسی خود قرار دهید.

۹-اسکن سایت

سایت خود را بررسی کنید که ویروسی در سایت شما وجود نداشته باشد به همین منظور شما میتوانید از افزونه حرفه ای و قدرتمند Sucuri استفاده کنید.با کمک این افزونه به راحتی و حرفه ای میتوانید تمام صفحات سایت خود را مانیتور کنید.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .