مرکز آموزش اولین دیتا

تراکم پیکسلی چیست ؟

0

در کنار هر دستگاه دیجیتالی اطلاعاتی از آن دستگاه وجود دارد که هر کدام از آن ها بیانگر مشخصات و ویژگی های دستگاه و قطعات به کار رفته در آن دستگاه هستند. یکی از این مشخصات، تراکم پیکسلی صفحه نمایش دستگاه های دیجیتالی است.

تراکم پیکسلی یا PPI (مخفف عبارت Pixels per inch) به تعداد پیکسل های موجود در هر اینچ از صفحه نمایش دستگاه دیجیتالی اشاره می کند. تراکم پیکسلی به صورت یک عدد معرفی می شود و به عنوان هنگامی که گفته می شود صفحه نمایش گوشی لومیا ۹۵۰ اکس ال با تراکم پیکسلی ۵۱۸ همراه است یعنی در هر اینچ از صفحه نمایش گوشی لومیا ۹۵۰ اکس ال تعداد ۵۱۸ پیکسل وجود دارد.

پست های مرتبط

تراکم پیکسلی چیست ؟

تاثیر تراکم پیکسلی در کیفیت صفحه نمایش به این صورت است که هر چه تراکم پیکسلی صفحه نمایش بیستر باشد، کیفیت و وضوح صفحه نمایش بالاتر خواهد بود و همانطور که در تصویر فوق مشخص است هر چه تراکم پیکسلی بیشتر شود، وضوح تصویر نیز بیشتر می شود. البته امروزه از تراکم پیکسلی استفاده تبلیغاتی می شود، از آن جایی که چشم انسان نمی تواند پیکسل های صفحه نمایش را هنگامی که تراکم پیکسلی بسیار بالا باشد از یکدیگر تفکیک کند، هنگامی که تراکم پیکسلی صفحه نمایش از یک حد خاص بیشتر باشد چشم انسان توانایی درک آن کیفیت بالا را نخواهد داشت و بالا تر بردن تراکم پیکسلی از محدوده توانایی قدرت تفکیک چشم انسان بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .