مرکز آموزش اولین دیتا

Ping چیست ؟

0

پینگ دستوری جهت تعیین ارتباط و میزان سرعت و زمان برگشت بسته ها بین دو نقطه ی مختلف مثل دو کامپیوتر یا کامپیوتر با یک سایت می باشد. هرچقدر سرعت ما بیشتر باشد و دریافت و ارسال اطلاعات با سرعت بیشتری انجام گردد ، عدد پینگ ما کوچکتر خواهد بود. این عدد نشانگر کیفیت سرعت اینترنت ما یا سروری که به آن پینگ میگیریم می باشد.

در هنگام ارسال و دریافت بسته ها از پروتکل ICMP استفاده می کند و در آخر نتیجه برای شما چاپ می شود. Ping با فاصله ی بین کامپیوتر تا سرور مقصد نسبت مستقیم دارد. پینگ تایم یا به عبارت صحیح تر Ping Latency وقفه ای می باشد که در تبادل اطلاعات با سرور مقصد وجود دارد و بسته به سروری که به آن پینگ می گیرید عدد متفاوتی مشاهده خواهید کرد.

برای استفاده از این قابلیت کافی است از منوی Start ویندوز خود، CMD را تایپ و جستجو کنید، هم چنین می توانید برنامه ی Run را باز کرده و در آن عبارت CMD را تایپ و اجرا کنید. CMD یا Command Prompt صفحه ی سیاه رنگی می باشد که امکان تایپ و اجرای دستورات مثل Ping را می دهد. عبارت Ping SiteURL.com را در خط فرمان تایپ کنید سپس کلید Enter را بزنید.

پست های مرتبط

توجه داشته باشید SiteURL.com همان آدرس سایت مورد نظر یا آدرس IP سرور مورد نظر می باشد. با اجرای این دستور ، همانطور که مشاهده می کنید، در ۴ مرحله بسته های ارسال و زمان برگشت آن برحسب میلی ثانیه محاسبه می گردد و در ۴ سطر نتیجه به شما نمایش داده می شود.

با استفاده از این دستور می توانید ایرادات شبکه اینترنت خود را نیز بیابید و از قطع و وصل بودن آن نیز اطمینان حاصل کنید. برای سرور های ایران زمان پایین می باشد زیرا فاصله ی دیتاسنتر سرور های ایران که داخل ایران هستند نسبت به دیتاسنتر سرور های خارج از ایران که مسافت بیشتری دارند بسیار کمتر می باشد و عددی در حدود ۱۰۰ میلی ثانیه خواهد بود.

از کلمه ی کلیدی -t به این منظور استفاده می شود که ارسال بسته ها به سرور مقصد به صورت مداوم انجام شود زیرا در حالت معمولی یعنی Ping lbico.ir ارسال بسته ها همانطور که در ابتدای آموزش توضیح داده شد فقط برای ۴ مرتبه انجام می گردد و در صورتیکه از -t استفاده شود پس از ۴ مرتبه همچنان ارسال و دریافت انجام می شود تا زمانیکه دستور را لغو نماییم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .