مرکز آموزش اولین دیتا

میزان آسیب پذیری سایت وردپرس شما چقدر است ؟

0

در هر ساعت بیش از هفت میلیون حمله اینترنتی در وردپرس اتفاق می افتد ، پس ممکن است یکی از آن حملات به سایت شما باشد !

سایت شما تنها در صورتی از گزند این حملات در امان خواهد بود که امنیت آن را در حد قابل قبولی بالا برده باشید . ما به شما آموزش خواهیم داد چگونه از میزان آسیب پذیری سایت خود آگاه شوید .

حقیقت این است که وردپرس نیز مانند تمامی سیستم های مدیریت محتوای دیگر آسیب پذیر و قابل نفوذ است و نمی توانید اظهار کنید که سایت من کاملا امن و آسیب ناپذیر است !

یکی از مهم ترین و اصولی ترین مسائل در افزایش امنیت که بار ها به آن اشاره شده است ، به روز نگه داشتن نسخه وردپرس می باشد .

موارد زیاد دیگری هستند که می توانند سایت شما را برای استفاده ی هکر ها باز بگذارند :

  • استفاده از رمز عبور های کوتاه ، آسان و قابل حدس
  • استفاده از “admin” یا “administrator” به عنوان نام کاربری مدیر سایت
  • استفاده از افزونه ها و پوسته های آسیب پذیر
  • استفاده از نام پیش فرض پیشوند دیتابیس
  • اجازه استفاده از فایل های ناشناس
  • فعال کردن ویرایش گر افزونه و پوسته
  • استفاده از سرور یا کامپیوتر نا امن
  • استفاده از فایل های مهم بدون رمز گذاری
  • و …

جالب است بدانید که ۷۳ درصد از سایت های محبوب و مشهور وردپرسی از لحاظ امنیتی در سطح پایینی قرار دارند و کاملا آسیب پذیر هستند !

ابزار های زیادی موجود هستند که سایت ها را اسکن می کنند و میزان آسیب پذیری سایت شما را تا حدود زیادی مشخص می کنند که استفاده از بعضی از آن ها ممکن است رایگان نباشد .

یکی از آن ابزار ها سایت هایی است که در این زمینه وجود دارند . این سایت ها اقدام به اسکن سایت شما می کنند و مواردی که ممکن است از نظر امنیتی به سایت آسیب برسانند را به اطلاع شما خواهند رساند .

WordPress Security Scan : موارد پایه برای امنیت سایت را به صورت رایگان بررسی می کند . که شامل مواردی مانند نسخه وردپرس ، نسخه افزونه های مورد استفاده در سایت ، پوسته وردپرس و جاوا اسکریپت ها می باشد . همچنین با خرید اشتراک ویژه سایت می توانید یک اسکن پیشرفته و همچنین راهکار هایی برای حل مشکلات موجود داشته باشید .

Sucuri SiteCheck : بد افزار ها ، خطا ها و میزان به روز بودن سایت شما را شناسایی خواهد کرد .

Acunetix : میزان آسیب پذیری شبکه شما را شناسایی می کند . می توانید با ثبت نام در سایت ، ۱۴ روز به صورت رایگان از آن استفاده کنید .

Scan My Server : اولین باری که از سایت استفاده می کنید می توانید به صورت رایگان گزارشی از میزان امنیت سایت و سرور سایت خود دریافت نمایید . هم چنین این سایت می تواند بد افزار ها و سایر مواردی که امکان آسیب رساندن به سایت را دارا می باشند ، را شناسایی کند .

Unmask Parasites : هنگامی که به سایت خود دسترسی ندارید می توانید با مراجعه با این سایت از وضعیت آن مطمئن شوید . اگر سایت شما هک شده یا توسط بد افزاری آسیب دیده باشد به شما اطلاع خواهد داد .

Norton Safe Web : مانند مورد بالا عمل می کند . هنگامی که سایت شما در معرض خطر است می توانید از آن استفاده کنید .

با استفاده از سایت های بالا می توانید مواردی که از نظر امنیتی سایت شما را تهدید می کنند شناسایی کنید و هر چه سریع تر اقدام به بر طرف نمودن آن ها کنید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .